Bosna Hersek'te Türkçe Mimarlık

Bosna Hersek’te Türkçe Mimarlık

Bir yılınızı daha çöpe atmadan önce bir de Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesine Eurostar yurtdışı eğitim merkezi aracılığı ile başvurmanızı öneririz.

Çünkü Bosna Hersek’te Türkçe Destekli mimarlık programını eğitim sistemine dâhil eden Uluslararası Travnik üniversitesi bulunmakta ve her yıl Türkiye’den ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrenci kabul ederek hayata hazırlamaktadır. Tek yetkili kurum Eurostar yurtdışı eğitim merkezidir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde eğitim alıyor olmak, öğrencinin hayata tam donanımlı olarak hazırlanabilmesine olanak sağlamaktadır. Dünya standartlarında eğitim imkânına sahip olan öğrenci, gelecekteki meslek hayatına yönelik en güncel bilgiler ışığında eğitim görmektedir. Bu tür uygulamaların dünya genelinde daha çok kabul gördüğü tespit edilmiş ve bu yüzden öğrencilere en güncel ve en kullanılabilir bilgiler aktarılmaktadır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde eğitim gören öğrenci, Bologna kriterlerinin benimsendiği bir eğitim sistemi içinde eğitim almakta ve eğitimini tamamlaması ile birlikte hak ettiği diploma denklik derecesinde olmaktadır. Öğrenci denklik derecesinde diplomaya sahip olduğunda, dünya üzerinde tercih ettiği bir coğrafyada kariyer yapma olanağına sahip olabilmektedir.

Bosna Hersek’te Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe Destekli mimarlık eğitimi alacak öğrenci, mimarinin en başarılı örneklerinin bulunduğu bir coğrafyada alacağı eğitimi ve bu bilgilerin uygulanması konusunda inceleme yapabilme imkânı bulacağı için, pratik olarak mimarlık konusunda bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca dünyaca ünlü mimarlar ile iletişim kurma olanağına sahip olmak, öğrencinin aldığı eğitimin değerlendirebilmesine fırsat sağlayacaktır. Hepsinden önemlisi öğrenci mimarlık eğitimini Türkçe Destekli olarak alacağı için hem hazırlık bölümü ile dönem kaybı yaşamayacak hem de anadil destekli kendisine aktarılan bilgileri daha sağlıklı biçimde algılama imkânına sahip olacaktır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi diğer Avrupa üniversiteleri ile eşdeğer eğitim olanaklarına sahiptir. Öğrenci Bosna Hersek üniversitelerini tercih ettiği takdirde, diğer üniversitelere nazaran yaşayacağı en büyük farklılık ödeyeceği harç bedeli olacaktır.

Diğer üniversitelerin harç bedeli 10.000 Euro’dan başlıyorken ve diğer Avrupa üniversiteleri de bu açıdan aynı durumda iken, Bosna Hersek üniversitelerinin harç bedellerinin oldukça düşük düzeyde olduğu görülmektedir. Örneğin, öğrenci herhangi bir  üniversitede mimarlık eğitimi almak istese ödeyeceği yıllık harç miktarı 10.000 ile 12.000 Euro arasında değişmektedir. Diğer taraftan aynı yönde bir eğitim için Osmanlının Vezirler Şehrinde Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesini tercih ettiği zaman bu bedel hem öğrencini hem de ailesini bu eğitim için maddi açıdan sorun yaşamasının önüne geçmektedir.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini öğrenciler açısından cazip kılan özelliklerden birisi de sınav uygulamasının olmayışıdır. Öğrenci, günümüzde mimarlık eğitimi almak istese, üniversiteye giriş sınavından mimarlık eğitimi için belirlenen puanı almış olması gerekirken, Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesini tercih ettiğinde bu tür uygulamalardan muaf tutulmaktadır. Ayrıca Vezirler Şehri Travnik’te Uluslararası Travnik Üniversitesi kayıt şartların da diğer üniversitelere nazaran oldukça basit bir uygulamaya ihtiyaç duymaktadır. Öğrencinin orta öğretim diploması, adli sicil kaydı ve yurt dışına çıkışına mani olmadığını belirten sağlık raporu ile başvuru yapması halinde, başvurusu kısa süre içinde cevaplanacaktır.

Bosna Hersek’te üniversite eğitimi almayı seçen öğrenci sadece eğitim olarak değil, kişilik olarak ta geleceğine hazırlanmaktadır. Farklı bir ülkede ve farklı kültürlere ait insanlar ile birlikte yaşamanın getireceği geniş dünya görüşüne sahip olacak ve bu özellik gelecekteki hayatında artı puan olarak yazılacaktır.

Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi her açıdan öğrenciyi geleceğine hazırlamaktadır, bu yönde arayışı olan öğrencilerin bu aşamada Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ile bağlantı kurması, eğitim öncesinde ve eğitim sırasında arkasında köklü bir kurumun bulunmasını sağlayacak ve öğrenci bu süreci huzur içinde geçirebilecektir. Eurostarla hayallerinizi ertelemeyin.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans

Mimarlık 2500 Euro

Uluslararası Travnik Üniversitesi Mimarlık Lisans Tamamlama Programı

Bosna Hersek Üniversiteleri Uluslararası Travnik Üniversitesi tarafından yapılan Mimarlık Lisans Tamamlama Programına istenilen önlisans diplomanızla üniversiteye kontenjan sınırları dahilinde yerleşebilirsiniz. Bosna Hersek Üniversitelerini tercih eden ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı tarafından Uluslarası Travnik Üniversitesi’ne yerleştirilen Bosnada eğitim Mimarlık programı adayları kesin kayıt yaptırdıkları takdirde Bosna’da eğitime sınıftan başlayarak lisans öğrencisi olurlar.

Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencileri veya mezunları öğrencileri DGS’ye girmek zorunda değildir. Önlisans mezuniyet alanını göre gerekli Bosna Hersek Üniversiteleri evraklarınızı tamamlayarak sınavsız olarak üniversiteye Bosnada eğitim kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı eğitim olarak güvenilir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bosna Hersek’te Türkçe dili hakim olarak konuşulmaktadır. Bosnada eğitim Mimarlık bölümü yıllık harç ücreti 2500 Euro’dur.

Yurtdışı Bosna Hersek Üniversiteleri lisans eğitiminde uygun çözümler için en doğru adrestesiniz. Hem Bosna Hersek eğitim mimarlık mezunu olun hem de farklı diller öğrenerek donanımlı hale gelin. Bosnada eğitim alan öğrenciler 4 yıllık lisans mezunu olarak Türkiye’de büyük avantajlar elde etmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri diplomaları Türkiye’de de tanınmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Mimarlık Geçiş Yapabileceğiniz Bölümler

İç Mimarlık İç mimarlık ve çevre tasarımı
Mimari restorasyon Mimarlık teknolojisi
Şehir ve Bölge Planlama İnşaat
İnşaat Teknolojisi İnşaat Teknikerliği
Mermer Teknolojisi Mermercilik
Mimari Dekoratif Sanatlar Restorasyon ve Konservasyon
Restorasyon Yapı Ressamlığı
Bina Koruma ve Yenileme Dekor Tasarımı
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Doğal Taş Dekorasyonu
Duvar Süsleme Sanatları Eser Koruma
İç mekan koruma ve Yenileme İç Mekan tasarımı

Üniversitenin Haritası