bosna egitim

Ayvaz Dede Festivali

Bosna hersek’in en önemli ayvaz dede festivali kardeş festivaller ile buluştu. Doğal olarak bu festival zamanların da bu ülke de bulunan kişiler çok..

Ayvaz Dede Festivali Kardeş Festivaller İle Buluştu

Travnik şehrinde her yıl yenisi yapılan Ayvaz Dede Festivali yine farklı bir etkinlikle kutlamalarını yaptı. Travnik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu grupla birlikte gidilen Akhisar ilçesinde Çağlak Festivali kardeş festival olarak benimsenmiştir. Birleştirilen iki Travnik festivalleri kapsamında müzik, eğlence, oyunlar, tanışma, piknik, şehrin ileri gelenlerinin konuşmaları ve farklı üniversitelerden öğrencilerin katılımları ile mutlu anlar yaşanmıştır.

Gençlerin böylesi organizasyonlarda düşünceleri alınarak genç beyinlerinde Travnik festivalleri içinde katkıda bulunmaları sağlanmaktadır. Dünyada ilki düzenlenen kardeş festivaller gününde kültür ve etnik yapı olarak birbiri ile bağdaşan nesillerin oluşması hedef alınmıştır. Heyecanlı geçecek bir günün ardından dostluklarınız ömür boyu sürecek yakınlıklar ile yurt dışında neredeyseniz sizinle birlikte gidecektir. Yılda birçok kez yapılan festivaller sene başında festival takvimi ile sunulmaktadır. Katılmak isteyenler bu takvimi izleyerek kendilerine uygun olan zamanlarda eğlencelere gelebilir. Ücretsiz olarak yapılan Travnik festivalleri bazen de alış veriş imkânı sunabilecek yöresel ürünler ile de karşınıza çıkacaktır. Eğlenirken gözünüzde bu stantlarda olacak.

Festivallerde Çok Eğleneceksiniz

Eğlenceye odaklanılmış olan festivaller herkese açık ve günler öncesinden yapılan afişler ile duyurulmaktadır. Öğrencilerin içinde olduğu Travnik festivalleri arkadaşlarınızla gün boyu eğlenebileceğiniz ortamları yaratacaktır. Festival için yapılan çalışmalara sosyal faaliyet olarak siz de katılabilirsiniz. Yemeklerin organizasyona ait olacağı hatta bazen servisler ile gidilebilecek açık alanlarda gerçekleştirilen bu etkinlikler birbirinizi tanıyabileceğiniz saatler yaratmaktadır.

Hazırlanan etniklik planlamasında belirlenen saatlerde kalkacak olan servisler ile araç içinde şarkılar söyleyerek festivalin havasını hemen alabilirsiniz. Renkli sunumlar, farklı insanlar derslerden kalan zamanınızda sizin için iyi gelecektir. Geçmişte çok eziyetler çekmiş olan bu halkın festival düzenleyerek tekrar eski yaşama sevinçlerine kavuştuklarını görmeniz gerekir.

Travnik Üniversitesi

Travnik Üniversitesi, Bosna’nın orta kesiminde bulunan laik bir kurumdur. Çeşitli çalışma alanlarında lisans ve lisansüstü dersler sunmaktadır. Üniversitede ayrıca Mühendislik Fakültesi ve Beşeri Bilimler Fakültesi bulunmaktadır. Okulun dünyadaki diğer üniversitelerle güçlü bağları vardır. Bu uluslararası bağlantı, üniversitenin eğitim hedeflerini desteklemektedir.

Travnik, Bosna’nın orta kesiminde yer almakta ve onu ideal bir akademik merkez haline getirmektedir. Bir tarım bölgesinde yer alan şehir, tarım ve imalat sanayilerine erişim için iyi bir konuma sahiptir. Şehir, iç kesimlerde ve Adriyatik Denizi boyunca uzanan pazarlara erişmek için mükemmel ulaşım bağlantılarına sahiptir. Bu erişilebilirlik, öğretmenlerin ve öğrencilerin yerel kaynaklara ve pazarlara erişmek için ülke çapında seyahat etmelerini kolaylaştırır. Bu coğrafi avantajlar Travnik’i diğer üniversitelerden ayırmaya yardımcı olur.

TU, 19. yüzyılın sonlarında ve 20. yüzyılın başlarında akademik olanaklarını genişletti. Yeni bölümler, 1899’da hükümet tarafından resmi onay alarak TU’yu modern bir üniversite haline getirdi. Hukuk, tıp, doğa bilimleri ve beşeri bilimler fakülteleri bu dönemde kurulmuştur. Ayrıca lisansüstü ve yabancı dil bölümleri de bu dönemde yetkilendirilmiştir. Üniversite o zamandan beri büyümeye devam etti ve çok çeşitli kurs ve derecelere izin verdi. Fakülte her zaman tüm öğrencilerine kaliteli eğitim vermek için çalışmaktadır.

Üniversite, öğrencileri için güçlü bir sosyal yaşam sürdürmektedir. Hem yeni hem de geri dönen öğrenciler için sosyal etkinlikler düzenleyen beş öğrenci konseyi vardır. Ayrıca yurt içi müsabakalara katılan bir atletizm takımının yanı sıra uluslararası alanda basketbol, ​​hentbol, ​​voleybol ve güreş turnuvalarında mücadele eden bir akademik takım da bulunmaktadır. Her spor, ülke çapında ve yurt dışından hayranları kendine çeker ve bu yarışmaları son derece rekabetçi hale getirir.

Travnik Üniversitesi, kurulduğu 1877’den bu yana dünyadaki diğer üniversitelerle güçlü bağlarını korumuştur. Merkezi konumu, öğrencilerin seyahat etmesini kolaylaştırır. ülke çapında pazarlara ve kaynaklara erişmek için. Üniversite, genç akademisyenler arasında sosyalliği teşvik eden öğrencileri için sağlam bir sosyal yaşam sürdürüyor. Öğrenciler ayrıca atletik yeteneklerini kampüste veya spor takımları aracılığıyla geliştirmek için birçok fırsata sahiptir.

#ayvazdedefestivalikardeşfestivallerilebuluştu

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!