Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Bosna Eğitim Ücretleri ile bilgi almak için bizlere başvurmayı en kısa süre içerisinde gerçekleştirmelisiniz...

Bosna Eğitim Ücretleri

Bosna Eğitim Ücretleri Hakkında Merak Edilenler;

Bosna Eğitim Ücretleri

Bosna Hersek üniversitede eğitim almak bakımında son yıllarda bir hayli revaçtadır. Ülkemizden de buraya giden birçok kişi var. Hatta burada Türkçe destekli eğitim alma imkanının olması dil sorunu olan kişilere de cazip gelmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz, bu öğrenci adaylarımıza doğru ve yerinde yönlendirmeler yapıyoruz. Siz de Bosna Hersek’te okumak isterseniz, sınav sorunu yaşamadan, sadece lise diplomanız ile istediğiniz bölümlerden birine kaydınızı yaptırabilirsiniz. Yurt dışında okuma fikri güzel olsa da, okul fiyatları konusunda tedirgin olabilirsiniz. Bu konuda Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri Avrupa ülkelerinden ayrılmaktadır. Gayet uygun fiyatlara yurt dışında okuma şansına sahip olabilirsiniz.

(Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) Ücretler Listesi

Zenica Üniversitesi 2500-3000 Euro
Bihaç Üniversitesi 1300 Euro
Tuzla Üniversitesi 2500-6150 Euro
Saraybosna Devlet Üniversitesi 1500-6200 Euro
ULUSLARARASI GORAZDE ÜNİVERSİTESİ 2100-3500 Euro
Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi 1550 Euro
Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Eyüp Ganiç Üniversitesi) 12000-15000 Euro

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerin baştan sona kadar sorunsuz bir eğitim alması ile ilgileniyoruz. Bu yüzden kayıt sürecinden mezuniyetinize, stajınıza kadar sizin yanınızdayız. Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri bölümden bölüme değişkenlik gösterir. Seçtiğiniz üniversite de bu konuda önemlidir. Bosna’da devlet üniversitelerinin harçları 1000 euro ile 3200 euro arasında değişir. Genel olarak bir yıl Boşnakça hazırlık eğitimi vardır. burada Türkçe hizmet veren bir üniversite vardır. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde hukuk 2000 euro, inşaat 2500 euro, mimarlık 2500 euro, makina ve elektrik mühendisliği de 2500 euro’dur. Bunlar senelik masraflardır. Bu masraflar Türkiye’deki birçok üniversiteden daha uygundur. Elbette bu masraflara konaklama ve sosyal hayat giderlerini de eklemek gerekir. Rahat yaşayan bir öğrenci maksimum 1200 TL ile Bosna’da hayatını idame ettirebilir.

Bosna Hersek Üniversitesi ücretlerine bakınca bu ücretlerin uygun olması, Bosna’nın tercih edilirliğini de arttırmaktadır. Elbette seçeceğiniz bölümleri araştırmanız önemlidir. Burada biz devreye giriyoruz. Sınav stresi yaşamadan uygun fiyatlara Bosna’da okumanız konusunda tüm detayları sizin için takip ediyoruz. Bizim amacımız sizin sorunsuz bir üniversite eğimi almanız. Bosna’da konaklama dahil tüm sorunlarınız ile yakından ilgileniyoruz. Mavi diploma imkanının olduğu bu okullarda İngilizce, Boşnakça ve Türkçe destekli eğitim alabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Sadece lisans eğitimi değil, lisans üstü ve lisans tamamlama eğitimleri için de bizden destek alabilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversite Öğrenci Yurtları

Öğrenci yurdu, uluslararası öğrencilerin birlikte yaşaması ve öğrenmesi için bir yerdir. Yurtlar, öğrencilerin sosyalleşmesi ve ders çalışması için ucuz ve rahat bir yol sunar. Bosna-Hersek’teki (BH) öğrenciler, şehir dışından geliyorlarsa bir hostelde ücretsiz olarak yaşayabilirler. Yurtlar, öğrencilerin daha birlik içinde olmalarına ve üniversite yaşamına daha hazırlıklı olmalarına yardımcı olur.

BH’deki öğrenci yurtlarının çoğu Saraybosna ve Mostar şehirlerinde bulunmaktadır. Her biri kendi kendine yetiyor ve kendi mutfağı, banyosu ve yaşam alanı var. Odalar ayrıca yataklar, sandalyeler, dolaplar ve diğer gerekli olanaklarla döşenmiştir. Her yurt üniversite tarafından yönetilir ve yeni öğrencilere kampüste yaşama ile ilgili konularda yardımcı olmak için bir öğrenci danışmanı kadrosuna sahiptir. Öğrenci yurduna sahip olmanın bir diğer faydası da üniversite personelinin ihtiyaç duyulduğunda yurt yurtlarına kolayca ulaşabilmesidir. Buna rehberlik sağlamak, sorunları çözmek ve güvenliği sağlamak dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir.

Bosna Eğitim Ücretleri Hakkında

Her öğrenci yurdunda tüm sakinler için kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil ücretsiz temel yiyecekler bulunur. Kendileri için yemek pişirmeyi tercih etmeyen gece atıştırmalıkları için de yemekler sunulmaktadır. Tüm yemekler, her misafirin ayrı bir koltuğunun olduğu kafeterya tarzı bir masada servis edilir. Yeni gelenler odalarına atanır ve üniversite politikaları, kurslar, kulüpler, özel ders hizmetleri, kütüphaneler, yemekhaneler, sağlık hizmetleri, bilgisayar laboratuvarları ve kolej kariyerlerinde faydalı olan diğer tesisler veya hizmetler hakkında bilgilendirilir. Öğrenciler, konaklamaya ek olarak, okul masraflarının yanı sıra okul malzemelerinin masraflarını karşılayan burslar veya hibeler gibi mali yardımlar için de başvurabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Saraybosna Üniversitesinde hangi bölümler var?

İşletme, Hukuk, Tıp, Eczacılık, Pazarlama gibi tüm ülkelerde mesleki alanda gelişim sağlayacak bölümler var.

Saraybosna Üniversitesi iyi mi?

Saraybosna Üniversitesi, eğitim ve gelişim yönü ile neredeyse 30 ülkeye eş değer bir eğitim modeli vardır. 

Yurtlar, uluslararası öğrencileri birbirleriyle tanıştırarak ve onlara dil öğreterek aralarında birliği teşvik eder. Beceriler. Bu, yeni öğrencilerin yeni ülkelerinin geleneklerine ve kültürüne uyum sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca kendileri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve benzer ilgi alanlarına sahip arkadaşlar bulmalarına yardımcı olur. Öğrenciler ayrıca benzer ilgi alanlarına sahip kişiler arasındaki etkileşimi teşvik eden spor veya kültüre odaklanan kampüs kulüplerine de katılabilirler. Bu şekilde, yurtlar, kampüste başarılı öğrenci yaşamı için elverişli bir atmosfer yaratır.

Bosna Eğitim Ücretleri ve Öğrenciler

Öğrenci yurdu, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere üniversiteye devam ederken yaşayabilecekleri uygun fiyatlı bir yer sağlar. Anlamlı üniversite hayatı için hayati önem taşıyan sakinler arasındaki etkileşimi teşvik eder. Öğrenciler ayrıca yurtlarında ücretsiz konaklama, yemek, ulaşım ve hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Kampüsteki ucuz konaklama oranı, üniversitelerin bu avantajları öğrencilerine ücretsiz olarak sağlamasını kolaylaştırır.

Üniversitenin Konumu

#bosnaegitim #bosnadaegitim #bosnaegitimmerkezi #universitelerbosna #bosnahersek

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!