Bosna Hersek Eğitim Ücretleri

Uluslararası Bosna Hersek Ücretleri

Üniversitesi Ücretleri öğrencinin bütçelerini zorlamadan istedikleri gibi bir eğitim almalarına olanak tanıyacak düzeyler de olan en...

bosna egitim

Bosna Üniversite Ücretleri

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri için incelemelerinizi danışmanlıklar üzerinden yapabilirsiniz. Devlet üniversiteleri için farklı yıllık eğitim ücretlerinin olduğu ifade ediliyor.

Bu durumun her sene güncellenmesi ve tarafımıza bildirilmesi söz konusudur. Bu yüzden başta Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üzerinden fiyat bilgisi almalısınız. Bosna Hersek üniversiteleri ile bağlantılı olan tek kurum da Eurostar olmaktadır. Bu durum hem güvenilir hem de kaliteli hizmetlerin verilmesini sağlıyor. Öğrencilerin hiç bir konuda mağdur olmamaları esas alınmaktadır. Ücretlendirmelerin en güncek haliyle ifade edilmesi sağlanıyor. Devamında da evrak talepleri adına görüşmelere yer verilmektedir. Şöyle ki okullara kayıt olmak için ikametgah ya da pasaport gibi belgelerin hazırlanması isteniyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile tüm devlet üniversiteleri için fiyat araştırması yapabilirsiniz. Devlet üniversitelerinin sunduğu fiyat aralıkları değişim gösteriyor. Buradan en az 1000 Euro en fazla da 3200 Euro olarak bölüm fiyatları ifade edilmektedir. İstediğiniz bölüm için danışmanlıklar üzerinden fiyat bilgisini elde edebilirsiniz. Okullar için hazırlık programları da bulunuyor. Buradan eğitim dilinin Boşnakça olduğu ifade edilmektedir. Türkçe olarak da eğitim veren okullar bulunmaktadır. Üniversite Ücretleri  Bazıların İngilizce eğitim dili de bulunmaktadır. Yabancı ve Türk öğrencilerin bulunduğu devlet üniversiteleri uygun fiyatlarla eğitim sunuyor. YÖK üzerinden de tanınanan ve denklik verilen ülkelerden birisidir. Bu yüzden alacağınız eğitimi kariyeriniz adına kullanabileceksiniz. Mavi olarak verilen diplomanın Türkiye üzerinden de kabulü söz konusudur.

Üniversitesi Ücretleri içerisinde Uluslararası Travnik Üniversitesi dikkat çekiyor. Bunun sebebi okulun Türkçe destekli olarak pek çok bölüme ev sahipliği yapmasıdır. Lisans tamamlama konusunda da başta bu okula yönelik kayıtlara yer veriliyor. 2 yıllık lisans tamamlama hizmetlerinin de Türkçe destekli olduğunu göreceksiniz. Buradan lisans ya da lisans tamamlama adına sunulan belgeler farklıdır. Aynı şekilde fiyatların da değiştiğini göreceksiniz. Örneğin Hukuk bölümü için yıllık eğitim ücreti 2000 Euro olarak sunuluyor. İnşaat ya da makine için ise 2500 Euro olarak eğitim masraflarını temin etmelisiniz. Makine ve Elektrik için de eğitim ücretinin 2500 Euro olduğunu göreceksiniz. Uygun ekonomik koşullar üzerinden eğitim almaya başlayabilirsiniz. Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri ile yaşam standartları ekonomik olmaktadır.

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi ve Ücretleri Hakkında

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi (IU Bosna Hersek), Bosna diasporasına hizmet vermek üzere 1993 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Okul, ülke vatandaşlarına ana dillerinde kaliteli eğitim verirken, öğrencileri İngilizce olarak yüksek öğrenime hazırlamaktadır. IU Bosna Hersek hem lisans hem de yüksek lisans dereceleri sunmaktadır.

Uluslararası Bosna Hersek Üniversitesi (IU Bosna Hersek), Boşnak öğrencilere Saraybosna dışında kaliteli bir eğitim sağlamak için 1993 yılında kurulmuştur. Başlangıçta okul on bir öğrenciyi ağırladı, ancak şimdi on binden fazla öğrenciye sahip. Üniversite, Bosna-Hersek’in kuzeyinde bir şehir olan Tuzla’da modern bir binada yer almaktadır. Üniversite on üç kolejden oluşur: ekonomi, hukuk, siyaset bilimi, beşeri bilimler, sosyal bilimler, mühendislik, bilgi bilimleri, tıp bilimleri, mimarlık, pedagoji, doğa bilimleri ve teknoloji yönetimi. IU Bosna-Hersek’in yıllık kaydı beş binden fazla öğrenciye sahiptir.

Bosna Hersek Üniversite Ücretleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora)

Zenica Üniversitesi 2500-3000 Euro
Bihaç Üniversitesi 1300 Euro
Tuzla Üniversitesi 2500-6150 Euro
Saraybosna Devlet Üniversitesi 1500-6200 Euro
ULUSLARARASI GORAZDE ÜNİVERSİTESİ 2100-3500 Euro
Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi 1550 Euro
Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Eyüp Ganiç Üniversitesi) 12000-15000 Euro

Üniversite dereceleri İngilizce, Boşnakça ve Hersek’te verilmektedir ve okulun uluslararası bir öğrenci topluluğu vardır. IU Bosna Hersek İngilizce Bölümü, öğrencileri Bosna Hersek dışındaki yükseköğretime hazırlamak amacıyla 2005 yılında kurulmuştur. Şu anda, IU Bosna-Hersek’te lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi alan 350’den fazla uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Ayrıca üniversitede okuyan birkaç yüz uluslararası yüksek lisans/doktora sonrası aday bulunmaktadır. IU Bosna Hersek’te okuyan yabancılar tüm akademik disiplinleri kapsar; bunların yarısından fazlası Avrupa’dan, daha az sayıda Kuzey Amerika ve Asya Pasifik’ten.

Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

IU Bosna Hersek’in stratejik planı, bölge içinde artan rekabet gücü yoluyla tüm vatandaşlar için yaşam kalitesinin iyileştirilmesini vurgulamaktadır. Bu, kaliteli eğitime erişimin artırılması yoluyla vatandaşların nitelik düzeylerinin artırılmasını içerir. Üniversite düzeyinde akademik standartları iyileştirmenin yanı sıra, IU Bosna Hersek, eğitim yönetim sistemlerinde reformları uygulamak için yerel yönetim kurumlarıyla birlikte çalışır. Ayrıca, Avrupa Birliği (AB) tarafından sübvanse edilen öğretmen eğitimi çalıştayları aracılığıyla öğretmenleri mesleki gelişim faaliyetleri ile desteklerler.

IU Bosna Hersek, Saraybosna dışında eğitim almak isteyen Boşnak öğrencilere kaliteli eğitim vermektedir. Üniversite, tüm eğitim seviyelerindeki öğrencilere, özellikle de İngilizce yüksek öğrenim görmek isteyenlere fırsatlar sunar. Üniversitenin uluslararası doğası, Bosna üniversitelerinde derece almak isteyen yabancı öğrencileri cezbetmektedir.

Üniversitenin Konumu

Sıkça Sorulan Sorular

Mavi Diploma Ne Demek?

Mavi diploma veren üniversite, lisans veya lisansüstü eğitiminizin bir AB ülkesinde geçerli olduğunu kanıtlayan ve gösteren belgeyi ifade eder. 

Bosna Hersek Üniversitesine nasıl girilir?

Pasaport, Kimlik, Vize İşlemleri ve ihtiyacınız olan evrakları hazırladıktan sonra Bosna Hersek Üniversitesinde okuyabilir ve giriş sağlayabilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesinde Hangi Bölümler Var?

Eczacılık, Tıp, İşletme, Bankacılık, Psikoloji, Elektrik Mühendisliği gibi geliştirici ve eğitici bölümler vardır.

Bosna Hersek’te Kaç Tane Üniversite Var?

Zenica Üniversitesi, Bihaç Üniversitesi, Tuzla Üniversitesi, Saraybosna Devlet Üniversitesi, ULUSLARARASI GORAZDE ÜNİVERSİTESİ , Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi, Saraybosna Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Eyüp Ganiç Üniversitesi) Üniversiteleri ile tam tamına 6 tane bulunuyor.

#bosnaegitim #bosnadaüniversiteegitimi #bosnauniversiteleri #yurtdisiegitimucretleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!