bosna-hersek-universitesi-sartlaribosna-hersek-universitesi-sartlari

Bosna Hersek Üniversitesi Şartları

Sizleri Bosna Hersek Üniversitesi Şartları hakkında bilgi edinmeye davet ediyoruz. Eğitim hayatınıza yurtdışı...

Bosna Hersek Üniversitesi Şartları

Bosna Hersek üniversitesi şartları bakımından birçok ülkeye göre öğrencilere bulunmaz fırsatlar sunmaktadır. Üniversitelere grime şartı olarak aranan kriterlerde ise lise diplomasına sahip olmanız yeterli iken sınav sistemi olmadan dilediğiniz bölümde okuma fırsatı bulmaktasınız.

Bosna Hersek eğitime verdiği önemle ön plana çıkan ve öğrencilere sunduğu üniversite hayatı ile birçok genç tarafından tercih edilen bir ülkedir. Ülkenin en köklü üniversitelerinden olan Saraybosna üniversitesi dışında öğrenci kabulü yapan birçok okul bulunmaktadır. Ülke hakkında detaylı bilgi almak okulların içerikleri ve sunduğu imkanlar ve kayıt olma şartları ile ilgili tüm aklınıza takılan konulara yanıtı Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerimizde alanında deneyimli danışanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Bosna Hersek üniversitesi şartları açısından sizleri çok zorlayacak ya da strese sokacak şartlar ortaya koymamaktadır. En başta üniversitede okumak istediğini bölümle ilgili sınav zorunluluğu şartı bulunmamaktadır. Lise diplomanız ile istediğiniz bölümde okuma şansınız bulunmaktadır. Ayrıca ülkede yer alan okullarda sizler için sunulan son model teknolojik cihazlarla eğitim olanaklarının yanı sıra yurt imkanları ile de barınma ihtiyacınızı modern yatakhanelerde 2 en fazla 4 kişilik odalarda kalarak gidermektesiniz. Ülkenin sosyal ve kültürel faaliyetler açısından da faal bir yer olması sizin için son derece hareketli geçecek bir üniversite hayatı anlamına gelmektedir. Okullarla ilgili tüm bilgilere ve katılım şartların dair detaylı bilgiye Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı bünyesinde sizlere hizmet sunan deneyimli danışanlarımızdan öğrenme şansınız bulunmaktadır. Ofislerimize gelerek Bosna Hersek hakkında ulaşım, yemek, okullar, iklim gibi tüm konularda bilgi sahibi olabilir üniversitelere başvurularınızı yapabilirsiniz.

SİZLERE SUNMUŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER NELER?
Okula kayıt işlemlerinizi yapıyoruz.
Vize danışmanlığı hizmeti veriyoruz.
Ekonomik uçak bileti organize ediyoruz.
Havaalanında karşılama ve transfer ayarlıyoruz.
Sağlık Sigortanızı ayarlıyoruz.
Konaklamanızı ayarlıyoruz.
Üniversite kayıt işlemlerinde yardımcı oluyoruz.
Şehir ve üniversite oryantasyonu yapıyoruz.
İkamet izni ve diğer resmi başvurularda yardımcı oluyoruz.
Acil durumlarda destek veriyoruz.

Bosna Hersek üniversitesi şartları açısından oldukça geniş bir yelpaze sunan ülkelerin başında gelirken okullara girmek için yapmanız gereken liseden mezun olduktan sonra ofislerimize gelerek okumak istediğiniz bölüm ve maliyetleri ile ilgili bilgi almaktır. Danışanlarımızın sizlere sunduğu bilgiler ışığında AB standartlarında eğitim hizmeti ve Bosna Hersek’te dilediğiniz üniversitede okuma şansını elde edebilir ve kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bosna Hersek’te bulunan üniversitelerden aldığını diplomalar dünyanın her yerinde geçerliliği olan ve önemli bir yere sahip olan diplomalardır.

Bosna Hersek ve Üniversiteleri

Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’dır. Şehir aynı zamanda Bosna-Hersek’in kalbi olarak da bilinir. Bosna-Hersek’i oluşturan iki ülke ağırlıklı olarak Müslüman ve Hırvat. İki ülke dışından pek çok kişi, Bosna-Hersek adını 1990’lardaki savaş nedeniyle tanıyor. Ancak pek çok kişi Bosna Hersek’in çok çeşitli üniversiteleri olduğunu bilmiyor. Bu üniversiteler hem Boşnakça hem de yabancı dereceler sunmaktadır. Dünyanın her yerinden öğrenciler Bosna üniversitelerinde diploma alıyorlar.

Bosna-Hersek’te sekiz üniversite var: beş devlet üniversitesi ve üç akademik üniversite. Bosna-Hersek’teki beş devlet üniversitesi Saraybosna, Tuzla, Bihaç, Mostar ve Doğu Kanton’da (BHF) bulunmaktadır. Üç akademik üniversite Saraybosna, Tuzla ve Banja Luka’da bulunuyor. Her üniversitenin sunduğu farklı dersler vardır. Örneğin, Saraybosna’daki Univerziteta u Sarajevu’nun yılda 25.000 öğrencisi vardır ve bu onu Bosna-Hersek’teki en büyük üniversite yapar. Bu nedenle çoğu kişi Bosna-Hersek’teki bir üniversiteyi tanımlarken Saraybosna Üniversitesi’ne başvurur.

Bosna üniversiteleri hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı kurslar sunar. Öğrenciler, ekonomi, hukuk, genel çalışmalar, sosyal bilimler ve beşeri bilimler, siyaset bilimi, tarih, coğrafya, biyoloji, kimya, fizik, matematik, bilgisayar bilimi, mühendislik ve teknoloji gibi birçok farklı çalışma alanında derece kazanabilirler. Bazı dersler, mezun olmadan önce zorunlu askerlik süresi gerektirir. Her üniversitenin ayrıca tıp veya veterinerlik bilimleri gibi çeşitli uzmanlıkları vardır. Askerlik şartı, gittiğin üniversiteye göre değişir.

Bosna Hersek’te her yıl binlerce öğrenci üniversiteye gitmek için başvuruyor. Üniversiteye kabul edilmek için lise bitirme sınavından ortalama bir puanınız veya ortaöğretiminizi başarıyla tamamladığınızı gösteren bir sertifikanız olmalıdır. Bu gereksinimleri karşılıyorsanız, seçtiğiniz üniversitedeki beş ana daldan birine katılmak için başvurabilirsiniz. Tüm Bosna üniversitelerinde beş ana seçenek ekonomi ve işletme yönetimidir; yasa; Genel Çalışmalar; sosyal ve siyasal bilimler; tarih ve coğrafya; siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler; Felsefe; edebiyat ve dil çalışmaları; kamu Yönetimi; bilgisayar Bilimi; BT/yazılım mühendisliği; elektrik mühendisliği ve bilişim; inşaat mühendisliği; inşaat mühendisliği ve jeoloji; makine mühendisliği ve mekatronik; elektronik Mühendisliği; otomotiv mühendisliği ve üretim teknolojisi; gıda endüstrisi teknolojisi/planlama/ekonomi/teknolojiler/üretim yönetimi ve şarap yapımı ve yönetimi/tarım/doğal kaynak yönetimi/çevre koruma/koruma ve enerji tasarrufu.)

Bosna Hersek Üniversitesi Şartları Niçin Önemli?

-Her öğrenci üniversitede anadalını seçerken konularını dikkatle seçer. Bazı ana dallar, diğer ana dallardan daha fazla kazanç fırsatı sunar – bu nedenle, seçtiğiniz çalışma alanına kaydolmadan önce bu göz önünde bulundurulması gereken bir şeydir. Bazı ana dallar mezun olduktan sonra diğer ana dallardan daha fazla iş sunar – yine seçtiğiniz çalışma alanına kaydolmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bir şey. Her anadalın final sınavlarına girmeye hak kazanmadan önce tamamlanması gereken birkaç dersi vardır. Seçtiğiniz anadal için gerekli tüm dersleri tamamladıktan sonra, dereceniz için final sınavlarına girmeye hak kazanacaksınız. Bir Bosna üniversitesinde lisans derecesini tamamlamak genellikle iki veya üç yıl sürer. Öğrenciler, diplomalarını alabilmek için günlük derslere katılmalı ve derslerini özenle tamamlamalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Devlet mi?

Saraybosna Uluslararası Üniversitesi (IUS), 2003 yılında Eğitimi Geliştirme Vakfı (SEDEF) tarafından kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

Bosna-Hersek’in vizeye ihtiyacı var mı?

Bosna-Hersek – 180 gün, 90 güne kadar vizesiz. Osmanlı kültürünü en güçlü şekilde yaşatmaya devam eden Balkan ülkesi Bosna Hersek’e giriş için vize gerekmiyor; tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi hangi şehirdedir?

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), Bosna-Hersek’in tarihi başkenti Saraybosna’da kuruldu. 2004-2005 öğretim yılında yabancı dil okulunda İngilizce hazırlık sınıfları açan okul, 2005-2006 öğretim yılında da çeşitli mesleki lisans eğitimine başlamıştır.

Bosna-Hersek uçak bileti ne kadar?

Fiyatlara vergiler dahil olmak üzere, 1.689 TL’den başlayan uçak biletleri imkanı ile Bosna-Hersek yönüne bilet satın alabilirsiniz.

Bosna Üniversiteleri sadece yüksek öğrenim için bir platform sağlamakla kalmaz, aynı zamanda derecelerini tamamladıktan sonra iş arayanlar için de istihdam olanakları sağlar. Bosna-Hersek’te Üniversiteye gitmek için her yıl binlerce kişi başvuruyor ve bu da her üniversite için yılda sadece birkaç yüz kontenjan bırakıyor. Öğrenci bir veya iki yıllık Üniversite Kurslarını tamamladıktan sonra eğitimini tamamlamamaya karar verirse staj programına başvurabilir.

Üniversitenin Konumu

#bosnauniversite #bosnadaegitim #bosnaileegitim #bosnahersek #bosnadaegitimsartları #bosnaeğitimşartları

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!