Bosna Hersek Üniversitesi Nerede

Dünyanın birçok yerinden gelen kişileri ağırlamakta olan Bosna hersek üniversitesi ülkemizden de birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede

Bosna Hersek Üniversitesi Nerede

Bosna Hersek üniversitesi nerede sorusu öğrenciler tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Üniversiteler nerene, ulaşım nasıl sağlanmakta

ve bunların maliyeti ne olmakta gibi soruların cevabı için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofisimizde yer alan alanında uzman danışanlarımıza başvurarak aklınıza takılan tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Bosna Hersek özellikle ülkemizde gençler tarafından yurt dışında eğitim konusunda en sık tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Bunun nedeninin başında ise ülkenin sınavsız bir şekilde öğrenci kabulü yapıyor olması gelirken bir diğer neden olarak sunduğu kaliteli eğitim hizmeti gösterilmektedir.

Bosna hersek üniversitesi de Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerimizde bulunan danışanlarımıza başvurarak öğrenme şansınız bulunmaktadır.okullar için gerekli başvuru koşulları, neler yapılması gerektiği, başvuru işlemleri ve sonrası ile ilgili de aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını danışanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Bosna Hersek’te yer alan birkaç önemli olan okulların bulundukları yerle ilgili kısa bir bilgi paylaşımında bulunacak olursak eğer ilk olarak ülkenin en köklü ve eski okulu olan Saraybosna’dan başlayalım.Saraybosna Üniversitesi Saraybosna’da yer alan ve ulaşımı son derece kolay olan bir üniversitedir. Tuzla Üniversitesi, Bosna Hersek merkezde yer alan bir üniversite olup Türk öğrencileri en fazla misafir eden üniversitelerin başında gelmektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi, Travnik’te yer alan ve Türkçe destekli eğitim veren tek üniversite olma özelliğine sahip olan bir okuldur. Zenica Üniversitesi, Saraybosnada yer alan ve ulaşımı yine rahatlıkla sağlanan okullar arasındadır.

Doğu Saraybosna Üniversitesi de Saraybosna’da yer alan ve Türk öğrenciler tarafından sık tercih edilen ulaşım açısından da zorluk yaşanmayan bir okuldur.
Bosna hersek üniversitesi nerede konusu ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra Bosna Hersek ve okullarla ilgili daha detaylı bilgiyi ofislerimize ulaşarak alma şansınız bulunmaktadır.

Bosna Hersek SWOT ANALİZİ

GÜÇLÜ YANLAR
Tarihsel birikim
Türkiye ve Müslüman ülkelerin desteği
Sırp-Boşnak Çatışmasında yaşanan
mağduriyetleri nedeniyle uluslararası
toplumun desteği
ZAYIF YANLAR
Yakın çevresinde destek alacağı bir devletin
bulunmaması
Bölge halklarıyla olan dini ve kültürel
farklılık
FIRSATLAR
AB Üyeliği
Ekonomik gelişmenin sağlanarak
toplumun refah seviyesinin artması
Uluslararası toplum tarafından dış yardım
ve doğrudan yatırımların artırılması
Demokratik kurumlar ve kültürün
gelişmesi
Hukuk sisteminin gelişmesi ve adaletin
Tesis edilmesi
TEHDİTLER
dini örgütler tarafından etkilenmesi
Dış yardıma ve büyük devletlere bağımlı
hale gelme

Bosna Hersek Üniversitesi

Bosna-Hersek Üniversitesi (UBHS), 1943 yılında Yugoslav Partizan Devleti’ndeki tek üniversite olarak kuruldu. Saraybosna, Bosna-Hersek’te yer almaktadır. Üniversite, ülkedeki en eski devlet üniversitesidir ve üç Avrupa Birliği ortak üniversitesinden biridir. Eğitim amaçlarına ek olarak, üniversitede bir hastane ve bir spor kompleksi bulunmaktadır.

Bosna Hersek Üniversitesi, ülkedeki en eski devlet üniversitesidir. Yedi fakülteden oluşur: Sanat, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, Bilimler, Hukuk ve Ekonomi ve Yönetim. Her fakültenin kendi yönetimi, kütüphaneleri, fakülte organizasyonları ve konseyleri vardır. Tüm lisans programları hem lisans hem de lisansüstü düzeyde mevcuttur. UBHS ayrıca 100’den fazla araştırma merkezi ve enstitüye ev sahipliği yapmaktadır.

Saraybosna bir zamanlar güzel bir şehirdi ancak savaş sırasında büyük zarar gördü. Şehrin merkezinde yer alması nedeniyle birbirine yakın birçok yapı bulunmaktadır. Ancak yeni yapılanma, şehrin güzelliğini korumak için binaları birbirinden uzak tutmaya çalışmıştır. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, Viyana’da bir grup genç aydın, eğitim dili Almanca olan Büyük Almanya adlı bir kolej kurdu. Kolej, 1933’te Nazilerin eline geçmesinden sonra Viyana’ya taşındı ve Alman Üniversitesi (GU) olarak yeniden adlandırıldı. GU, II. Dünya Savaşı’ndan sonra Yugoslavya’nın bir parçası olduğunda, Bosna Hersek Üniversitesi oldu. Bugün bu üniversite Bosna-Hersek’in en önde gelen yüksek öğrenim kurumlarından biridir.

UBHS’ye kabul rekabetçidir ve başvuru sahiplerinin katı kriterleri karşılaması gerekir. Öğrenciler başvuru yapmadan önce minimum akademik kabul koşullarını sağlamalıdır. Adaylar ayrıca üniversite notları ve kişisel makaleleri ile standart bir başvuru formu doldurmalıdır. Kişisel beyanlar, güçlü liderlik becerileri, eğitime bağlılık ve Bosna-Hersek için vatanseverlik göstermelidir. Üniversite ayrıca başvuru sahipleriyle üniversite yaşamına uygun olup olmadıklarını veya dersleri aksatma ihtimalinin olup olmadığını belirlemek için mülakatlar yapar. Sonuç olarak, bu gereksinimlerin karşılanması, Bosna’nın en prestijli üniversitelerinden birinde tüm geçmişlerden gelen öğrenciler için yüksek kaliteli bir eğitim sağlar.

Bosna Hersek Üniversitesi, Avrupa Birliği’nin üç ortak üniversitesinden biridir – Birliğin içinde öğrenim için birincil kurumlar. Avrupa ülkeleri arasında daha fazla işbirliği için çerçeve. Öğrencilerinin sağlık ihtiyaçları için modern bir spor kompleksinin yanı sıra bir ayakta tedavi hastanesine sahiptir. Kurum ayrıca, yıllar içinde artan küresel anlayış ve işbirliğine büyük katkı sağlayan çok sayıda uluslararası konferansa ev sahipliği yapmıştır.

Sık Sorulan Sorular

Bosna-Hersek nerede?

Kuzeyden, batıdan ve güneyden Hırvatistan, doğuda Sırbistan, güneyde Karadağ ile çevrili olup, Neum şehrinin bulunduğu Adriyatik Denizi’nde sadece 20 km’lik portsuz bir kıyıya sahiptir. Ülkenin orta ve güney kesimleri dağlık, kuzeybatısı dağlık, kuzeydoğusu ise düzdür.

Bosna Hersek’te eğitim nasıl?

Bosna Hersek’te eğitim ilkokulla başlar ve 9 yıl sürer. Daha sonra ülkemizdeki gibi 4 yıl olan lise eğitimine başladım. Bundan sonra öğrenciler üniversite eğitimlerine devam ederler veya eğitim planlarına göre kariyerlerine başlarlar.

Bosna-Hersek’in vizeye ihtiyacı var mı?

Bosna Hersek ülkemizde vize istemeyen ülkelerden biridir. Ancak, Bosna-Hersek’e seyahat etmek için pasaport gereklidir. Bu nedenle pasaport ve kimlik kartı ile Bosna Hersek’e seyahat etmek mümkündür.

Türkiye olarak hangi ülkelere seyahat edebilirim?

Nüfus cüzdanı olan ülkeler arasında coğrafi olarak Türkiye’ye yakın olan ülkeler var. Bu ülkeler arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan bulunmaktadır. Ayrıca Gürcistan, Ukrayna, Moldova, Bosna Hersek ve Sırbistan Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile giriş yapabilirler.

Üniversitenin Konumu

#bosnaegitim #bosnahersek #bosnadanerede #bosnaegitimdanismanligi #bosnahersekyurtdisiegitim

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!