Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl

Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl? sürekli olarak olumlu duyumlar alan kişiler bizlerle iletişime geçerek bu üniversiteyi daha yakından...

Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl

Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl?

Bosna Hersek Üniversitesi 

Bosna hersek ünivertesi nasıl sorusuna verilebilecek yanıt kaliteli olmaktadır. Bosna hersek eğitime önem veren ve ski yıllardan beri eğitim alanında birçok başarısı olan bir ülkedir.

Bu alanda yapılan bilimsel çalışmalara katılan ve eğitim içeriği anlamında da AB standartalarına uygun bir şekilde program hazırlayan üniversitelere sahip olan ülke bu anlamda da birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Başta Saraybosna üniversitesi olmak üzere birçok köklü ve kaliteli eğitim sunan üniversiteye sahip olan ülke uygun fiyat politikası ile başta ülkemiz öğrencileri olmak üzere birçok ülke tarafından ilk sıralarda yer almaktadır okuncak ülkeler listesinde.

Bosna hersek üniversitesi nasıl konusunda okulların vermis olduğu eğitimlerin yanı sıra kültürel ve sosyal faaliyetleri ile de önemli bir yere sahip bir ülkedir. Üniversite hayatınız boyunca almış olduğunuz eğitimle beraber ülkede katılmış olduğunuz faaliyetlerde size pek çok şey katmakta ve kişiliğiniz ve gelişiminiz anlamında olumlu etkiler oluşturmaktadır. Ülke hakkında ve okullar hakkında tm detaylı bilgileri, okulların sundukları olanaklar ve ülkede katılabileceğiniz tüm faaliyet alanları ile ilgili bilgileri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofisimizde bulunan deneyimli ve alanında uzman danışanlarımızdan alma şansınız bulunmaktadır. Sizler de bizlere başvurarak yurt dışında okuma şansını yakalayabilir ve Bosna Hersek’te yer alan ve sınavsız öğrenci kabulü yapan okulların birinde dilediğiniz bölümde okuma şansını elde edebilirsiniz.

Bosna hersek üniversitesi nasıl konusunda Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerimizdeki danışanlarımızla görüşerek ülke hakkında ve ülkede yer alan tüm üniversiteler ile sundukları imkanlar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ülkede okumanın maliyeti ile beraber yurtlar hakkında odaların durumu, kalınan kişi sayısı, dil eğitimi gibi diğer tüm konularda da bilgi edinerek başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bosna-Hersek’te hayat ucuz mu?

Bosna-Hersek, dünyadaki en düşük yaşam maliyeti ülkelerinden birine sahiptir ve yaşam maliyeti hem aileler hem de öğrenciler için rahattır. Öğrenciler ihtiyaçlarına bağlı olarak ayda ortalama 300-400 Euro harcıyorlar.

İstanbul ile Bosna Hersek arası uçakla yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Türkiye’den Bosna-Hersek’e Nasıl Gidilir?

Bosna Hersek’e kısa ve konforlu ulaşım seçeneğiniz var. İstanbul’dan Saraybosna Uluslararası Havalimanı’na yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Diplomam hangi ülkelerde geçerli?

Mavi diplomanın geçerli olduğu Avrupa ülkeleri Almanya, Fransa, Avusturya, Litvanya, Belçika, Malta, Letonya, Estonya, Hırvatistan, Kıbrıs, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Hollanda, İspanya, İrlanda, Finlandiya, Lüksemburg, İtalya, İsveç’tir. , Romanya, Macaristan.

Ülkede sınav sistemi olmadığı için lise diplomanız ile başvuruda bulunabileceğiniz okullarda yer alan bölümler, bölümlere ait fiyat bilgileri gibi konularda da bilgi aktarımı yapılmaktadır. Bosna Hersek sizlere sunduğu kaliteli eğitim ile beraber tüm dünyada geçerliliği olan bir diplomaya sahip olma şansı da tanımaktadır. Böylelikle hayalinizdeki mesleği dilediğiniz ülkede yapma şansını da elde etmektesiniz.

#bosnaherseküniversitesinasıl

Bosna Hersek Üniversiteleri Hakkında

Bosna-Hersek’teki öğrenciler, önceki akademik gruplara göre daha yüksek öğrenim ücretleri ile karşı karşıyadır. Bunun nedeni, ülkede artan yaşam maliyetlerinin yanı sıra eğitim sistemlerinde artan hükümet harcamalarıdır. Saraybosna Üniversitesi’nin bulunduğu Bosna’nın başkenti Saraybosna gibi büyük şehirlerde de yüksek yaşam maliyetleri var. Bununla birlikte, onlara hak kazanan yerli öğrenciler için hala birçok burs bulunmaktadır. Örneğin, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan FifEdu, finansal olarak mücadele eden öğrencilere burs sunmaktadır. Ayrıca, yüz yüze değerlendirmeler için burs başvurusunda bulunmayı kolaylaştıran bir çevrimiçi başvuru süreci vardır. Bazı öğrenciler, eğitimlerini kendi ülkeleri veya kıtaları dışında alarak bu engelleri aşmanın yollarını bulurlar.

Bosna ve Hersek’te bir dizi başka orta öğretim sonrası eğitim fırsatı vardır. Fakultet ‘Edwin Link’, öğrenciler ve öğretim üyeleri arasında mükemmel bir üne sahip, ülkedeki bir başka yüksek dereceli üniversitedir. 1992’de savaş patlak verdikten sonra ülkelerini yeniden inşa etmeye yardım etmek isteyen yabancı akademisyenler tarafından kuruldu. Saraybosna Üniversitesi’ndeki İktisat Fakültesi, ekonomi dereceleriyle ilgilenen öğrenciler arasında bir başka popüler seçimdir. Ayrıca Saraybosna’da dünyanın her yerinden birçok önde gelen profesöre ev sahipliği yapan İleri Araştırmalar Merkezi ‘Nikolevski’ var. Buna, savaştan sonra ülkelerinin eğitim sistemini yeniden inşa etmeye yardım etmek için Bosna-Hersek’e taşınan bazı Amerikalı akademisyenler de dahildir.

Bosna Hersek Hakkında Genel Bilgi:

RESMİ ADI: BOSNA HERSEK
YÖNETİM BİÇİMİ: PARLEMENTER CUMHURİYET
CUMHURBAŞKANI: ŽELJKO KOMŠİĆ
BAŞBAKAN: FADİL NOVALİÇ
BAŞKENT: SARAYBOSNA
NÜFUS: (WORLDOMETERS 2020) 3,280,819
YÜZ ÖLÇÜMÜ ( KM² ) 51,209,00
DİL HIRVATÇA, SIRPÇA, BOŞNAKÇA
ETNİK YAPI Boşnak %50,11 – Sırplar %30,78 – Hırvatlar %15,43
DİNİ YAPI: MÜSLÜMAN %40,ORTODOKS %31,ROMA
KATOLİKLERİ %15,DİĞER %14
PARA BİRİMİ BOSNA HERSEK MARKI (BAM)
GSYİH (MİLYAR $) 21.02 (IMF 2019)
KBGSYİH ($) 6.010 (IMF 2019)
BÜYÜME ORANI (%) %2,8 (IMF 2019)

İstatistiklere göre, Bosna-Hersek’te hem yerli hem de yabancı öğrencilere hitap eden bir dizi yüksek dereceli üniversite bulunmaktadır. nüfus. Bu üniversitelerde okumak isteyen öğrenciler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar veya devlet kurumları aracılığıyla sağlanan burslara başvurabilirler. Kampüsteki hasarlı tesisleri onarmak ve büyük şehirlerin dışında yaşayan öğrencilere geçim maaşı sağlamak için hala daha fazla finansmana ihtiyaç var. Bu sorunlara rağmen, Bosna-Hersek tarihi ve yıllar önce savaştan sonra kaybettiği akademik standartlarını yeniden kazanmaya olan bağlılığı nedeniyle orta öğretim sonrası eğitim için en iyi ülkelerden biri olmaya devam ediyor.

Üniversitenin Konumu


#bosnadaegitim #bosnahersek #bosnanasilbiryer #bosnanasıldır #bosnaegitimdanismanligi #bosnadahayatnasıl

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!