Zenica Üniversitesi

Bosna Hersek’te Üniversite Okumak

Bosnada Üniversite Okumak kişi için doğru bir seçim olarak kabul edilmekte olan bosna hersek’te üniversite okuma fikri son derece ..

Bosnada Üniversite Okumak

Bosnada Üniversite Okumak

Bosna’da Üniversite Eğitimi

Bosna Hersek’te Üniversite Okumak ülkemizde yaşan birçok gencin ilk seçenekleri arasına girmeye başlamıştır. Türkiye dışına çıkmak isteyen ve farklı kültürler ile kendisini geliştirme isteği içerisinde bulunan Türk gençleri, Bosna Hersek’e giderek, üniversite eğitimlerini burada tamamlamak istemektedir. Kardeş ülke olarak bilinen ve Osmanlı Devleti döneminde, bir eyalet olan Bosna Hersek, eğitim alanında sunduğu doyurucu seçenekleri ile büyük bir ilgi görmektedir. Bosna Hersek’te üniversite eğitimi almak isteyen insanların başvurduğu ve rehberlik talep ettiği danışman şirketler arasında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, büyük bir rağbet görmektedir. Birçok eğitim danışmanlığı firması arasından sıyrılan şirket, Bosna Hersek’te üniversite okumak isteyenlere, her konuda yardımcı olmaktadır.

Bosna Hersek’te üniversite okumak, birçok gencin hayalidir. Çünkü ülkedeki üniversiteler son derece kaliteli koşullarda eğitim vermektedir. İç savaş sürecinden sonra başarılı bir şekilde toparlanan ülke yeniden yapılandırmaya giderek, tüm kurumlarını Avrupa standartlarına getirmeyi başarmıştır. Bundan dolayı da Avrupa Birliği aday ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. Orta Avrupa’da yer alan bu az nüfuslu ülke, gerek doğal güzellikleri ve coğrafyası gerekse de tarihi ve kültürü ile adeta balkanların parlayan yıldızı gibidir. Eğitim konusunda yapılan atılımlardan sonra, birçok uluslararası üniversite burada eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır. Bosna Hersek’te üniversite okumanın getireceği birçok avantaj vardır. Avrupa’nın göbeğinde yer alan bu ülke, tüm büyük Avrupa kentlerine oldukça kısa bir mesafededir. Bundan dolayı da istediğiniz zaman hayallerinizi süsleyen büyülü Avrupa şehirlerini ziyaret edebilirsiniz.

Avrupa içi ulaşım noktasında da sıkıntısı olmayan Bosna Hersek, Türkleri çok seven ve Türklere kardeş gözü ile bakan bir halka sahiptir. Türk gelenek ve göreneklerini yaşatıldığı bu ülkede kesinlikle yabancılık çekmeyeceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde, tüm planlarınızı sağlam bir şekilde yapıp, geleceğinize yön vermek oldukça kolay olacaktır. Kayıt konusunda karşılaşılabilecek tüm problemleri önceden çözen şirket, oldukça etkili bir danışmanlık hizmeti vererek, sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Bosna Hersek’te üniversite okumak için sizden istenilen kayıt belgeleriniz tamamlamanız ve sonrasında ise Eurostar şirketinin, geri kalan işlemleri sizin için halletmesini beklemeniz yeterli olacaktır.

Bosna Hersek Hakkında Sık Sorulan 3 Soru

Bosna Hersek Yabancı Öğrenciler İçin Güvenli mi ?Evet, oldukça güvenlidir. Avrupa’nın üst düzey güvenlik anlayışı Bosna Hersek için de geçerlidir. Ülke halkı ayrıca yabancılara karşı oldukça sıcak kanlı ve hoşgörülüdür.
Bosna Hersek’te Öğrenciler İçin Konaklama İmkanları Var mı? Bosna Hersek’te yabancı öğrencilerine yurt ya da ev tipi konaklama imkanları sunmaktadır.
Bosna Hersekte Veterinerlik Bölümü İçin Sınav Şartı Var mı?Hayır, Bosna Hersek üniversitelerinde herhangi bir bölümde okumak için sınav şartı aranmaz.

1992’de, Doğu Avrupa’da komünizmin çöküşü sırasında, eski Yugoslavya’da savaş patlak verdi. Eski Yugoslavya’nın kalıntıları şimdi Bosna-Hersek’i de içeriyor. Her iki ülke de kendi kültürleri ve gelenekleri ile farklı varlıklardır. İki birimin her birinin kendi parlamentosu, hükümet organı ve eğitim sistemi vardır. Farklılıklarına rağmen, her iki ülke de son 20 yılda büyük ilerleme kaydetti. Bunu, Batılı fikirleri ve stratejileri benimseyerek, çoğunlukla öğrencilerini eğitim için yurtdışına göndererek yaptılar.

Bosnada Üniversite Okumak Hakkında Bilmelisiniz Ki;

Bosna ve Hersek’ten gelen öğrenciler genellikle başka ülkelerde eğitim görürler. Birçoğu Saraybosna’nın Beşeri ve Sosyal Bilimler Üniversitesi (SUNU’lar) veya Sırp Cumhuriyeti’nin Banja Luka’daki Biyoteknoloji Üniversitesi gibi yerel üniversitelerde eğitim görüyor. Diğerleri Almanya, Büyük Britanya, Macaristan ve Yunanistan’daki üniversitelerde okumayı tercih ediyor. Yabancılar ayrıca perakende, restoranlar, inşaat ve diğer sektörlerde iş buluyor. İşverenler, Boşnak adayların çalışkan tutumlarını ve İngilizce öğrenmeye istekli olmalarını seviyor. Bu da yabancıların Bosna Hersek’te zorlanmadan iş bulmasını kolaylaştırıyor.

Bosnada Üniversite Okumak ile Bosna Hersek’te zorlanmadan iş bulmaları kolay. İşverenler, İngilizce konuşmanızı, yeni görevler öğrenmeye istekli olmanızı ve geç gelirseniz veya erken ayrılırsanız şikayet etmezler. Her iki ülke de ortak bir tarihi paylaştığından, yerel gelenekler veya siyaseti tartışırken işvereninizle bir ilişki kurmak kolaydır. Her iki taraf da büyüyen GSYİH ve artan işsizlik oranları ile iyi bir ekonomiye sahip. Bu, işverenlerin her iki kurumdan da sorunsuz işçi bulmasını kolaylaştırır.

Bosna Hersek, Postane (POS) aracılığıyla çok sayıda uluslararası öğrenci alır. Herkes çevrimiçi bir başvuru doldurarak ‘A’ TİPİ Postane Öğrenci Kartı için başvurabilir. Evraklarınızı gönderdikten sonra kartınız 10 iş günü içerisinde tarafınıza teslim edilecektir. Kartınızı yurt dışında banka hesabı açmak, fatura ödemek, tren bileti almak, telefon görüşmesi yapmak ve daha pek çok şey için indirimli fiyatlarla kullanabilirsiniz. Ek olarak, tüm Postane konumları, uluslararası seyahatle ilgili sigorta belgeleri, vizeler, başvurular ve daha pek çok konuda yardım sağlar. Devletin sunduğu bu hizmetten herkes faydalanabilir!

Yurtdışında eğitim almak, insanlara kendi miraslarını korumak için savaşırken diğer kültürleri ve gelenekleri daha iyi anlamalarını sağlar. Bosna-Hersek’in her iki kuruluşu da öğrencilerinin uluslararası deneyim kazanmalarına yardımcı olan benzer programlar. Sırf bu sebeplerden dolayı herkes Bosna-Hersek’te eğitim görmek ister!

Sıkça Sorulan 4 Soru

Saraybosna Üniversitesinde hangi bölümler var?

Tıp, Hemşirelik, Sınıf Öğretmenliği, Psikoloji, İşletme, İlahiyat, Ekonomi, Turizm, Pazarlama, Hukuk ile değeri oldukça yüksek üniversiteler vardır.

Saraybosna Üniversitesine nasıl girilir?

Lise mezuniyeti, uluslararası dil yeterlilik belgesi, ÖSYM puanı şartı, diploma puanı önem sırasına ve ihtiyaçlara göre belirlenip hemen sonrasında Eurostar tüm işlemlerinizi tamamlamaktadır.

Bosna Hersek’te üniversite eğitimi ne kadar sürer?

Bosna Hersek’te üniversite eğitimi 3 veya 4 yıl arasındadır. Çoğu bölümün süresi 3 yıldır. Mühendislik Bölümünün uzunluğu 3.5 veya 4 akademik yıldır.

Üniversitenin Konumu


#bosnaegitimmerkezi #bosnadauniversite #bosnadaegitim #bosnahersekuniversite #bosnahersek

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!