Bosna Hersek Mimarlık Puanları

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Puanları düzeyler de olan bosna hersek üniversiteleri mimarlık puanları ile...

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Puanları

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Puanları Hakkında Her ŞEY!

Bosna Hersek Mimarlık

Binlerce öğrenci her sene eğitimini yurt dışında tamamlamak üzere başvuru yapıyorlar. Bosna Hersek gibi Avrupa ülkeleri AB standartlarında verilen eğitim özellikleri ve kültürel yakınlık açısından en fazla seçilen ülkelerden biridir. Yaşam koşullarının uygun olması, eğitim ücretlerinin çok tuzlu rakamlarda dolaşmaması da elbette bunda etkili. Devlet ve özel üniversitelerden bir bölüm seçerek 2,4 ya da 6 yıl için eğitim alabiliyorsunuz. Sözgelimi bu kayıt aşaması, kayıttan sonraki süreçte okul ve yaşam alanıyla ilgili tüm detaylara Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile başvurabilirsiniz. Bu alanda Türkiye’nin önde gelen eğitim danışmanlık firması standartların üzerinde bir hizmet sunacaktır. Aklınıza gelen her soruyu Bosna Hersek üniversitesi mimarlık puanlarıya da çift ana dal var mı gibi İstanbul merkez adresine ulaşarak iletebilirsiniz.

SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ ÜCRETLER
Sosyal Bilimler Fakültesi: Ekonomi ve Yönetim, İş idaresi, Politik Bilimler, Sosyoloji, Gazetecilik, Sosyal Hizmetler, Güvenlik, Kriminal Bilimler, Hukuk – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Hümaniter Bilimler Fakültesi: Felsefe, Sosyoloji, Pedagoji, Psikoloji, Tarih, Boşnak / Hırvat / Sırp Dili ve Edebiyatı, Yabancı Diller ve Edebiyatı, Spor, Fizik Eğitimi, Okul öncesi eğitim –
Boşnakça Eğitim Harç Ücreti
1500 €
Teknik Bilimler Fakültesi: Mimarlık, Elektrik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Ulaşım ve İletişim – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Tıp Bilimler Fakültesi: Tıp Fakültesi Boşnakça Eğitim 2200€
Diş Hekimliği Boşnakça Eğitim 3200€
Eczacılık Boşnakça Eğitim 2500€
Veterinerlik Boşnakça Eğitim 2200€
Medikal Sağlık Bakımı Boşnakça Eğitim 2200€
Fizyoterapi Boşnakça Eğitim 2200€
Sağlık Mühendisliği Boşnakça Eğitim 1500€
Radyolojik Teknoloji Boşnakça Eğitim 1500€
Nükleer Tıp Boşnakça Eğitim 2200€
Radyoterapi Boşnakça Eğitim 2200€
Halk sağlığı Boşnakça Eğitim 2200€
Hemşirelik Boşnakça Eğitim 1500€
Spor ve Rekreasyon Boşnakça Eğitim 1500€
Spor Sağlığı Boşnakça Eğitim 1500€
Özel Kinezi Terapi Boşnakça Eğitim 1500€
Sağlık ve çevrebilim Boşnakça Eğitim 1500€
Bakım ve tedavi Boşnakça Eğitim 1500€
Uzmanlık Klinik kimya, Kimyasal klinik teknolojileri – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Doğal Bilimler ve Biyoteknoloji Fakültesi: Biyoloji, Coğrafya, Kimya, Fizik, Matematik, Ziraat – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Ziraat ve Gıda Ürünleri Teknolojisi, Ormancılık, Bahçe Bitkileri, – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Güzel Sanatlar Fakültesi: Resim Sanatı, Heykelcilik, Grafik, Grafik Tasarım, Ürün Tasarımı, Drama, Yayımcılık (Redaksiyon), Orkestra Yönetim, Solo Şarkıcılık, Çeşitli Müzik Enstrümanları Çalışması
Boşnakça Eğitim Harç Ücreti
1500 €

Bosna Hersek üniversitesi mimarlık puanları ülkede yer alan üniversiteler için kendi koşulları haricinde pek bir şey ifade etmiyor. Bunun dışında lise diplomanızın olması, Türkiye’deki baraj puanını geçmeniz ve kayıt işlemlerinde gereken evrakların noter onaylı biçimde hazırlanması detayları aranıyor. Bunun için de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasına başvuru yaparak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Ek olarak, mimarlık alanında ülkede elde edebileceğiniz avantaj, Türkçe destekli eğitim alma imkânınız olmasıdır. Şayet bu bölümü düşünüyorsanız, farklı bir kültürde kendi dilinizde eğitim almanızın tadını çıkarabilirsiniz. Uluslararası Travnik Üniversitesi, mimarlık eğitimlerinde yıllık 2500€ iki aşamalı harç ödemesiyle eğitim vermekte. Ayrıca inşaat, makine, iş güvenliği gibi bölümlerde de bundan yararlanabiliyorsunuz.

Bosna Hersek üniversitesi mimarlık puanları ve farklı bölümlere kayıt koşulları ile ilgili merak edilen her detayda Eurostar Danışmanlık işlem sürelerini kısaltması açısından da destek olur. Oturma izni, evrakların tercümesi, üniversite kayıt işlemleri vs. gibi konularda kayıt başından sonuna kadar taleplerinizi iletebilirsiniz. Firmayla iletişime geçmek için İstanbul merkez telefon numarası ya da birçok ilde yer alan Uluslararası Travnik Üniversitesi başvuru ofislerini kullanabilirsiniz. Bosna Hersek’teki üniversitelerin detayları için daha fazla bilgiye de resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. İyi bir gelecek hazırlamanız için Eurostar size beklentilerin üzerinde bir hizmet verecektir. Eğitimin sadece üniversiteye gitmekten ibaret olmadığının bilincinde olarak öğrenci desteğini sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Bosna Hersek, Azerbaycan, Rusya, Moldova, Ukrayna benzeri ülkeler mimarlık eğitimi için en fazla başvuru alınan ülkelerdendir.
Devlette 5000 Dolar Turkiye icin 8000-16000 TL Arasında kazanılsa bile, en çok yurtdışına giden ülkelerde 20000 35000 TL arasında değişmektedir.
Mimari eğitiminizi güçlendirmek için Bosna Hersek, Azerbaycan, Rusya, Moldova, Ukrayna gibi ülkelere rahatlıkla eğitim görmeye gidebilirsiniz.
Yurtdışında mimarlık eğitimi ülkeden ülkeye değişse dahi genel olarak 3-5-7 yıl olarak değişmektedir ancak en nihayetinde 3 yıldır.

Mimarlık eğitimini tamamladıktan sonrası?

Mimarlık Bölümü’nden mezun olan öğrenciler için birçok farklı iş imkanı bulunmaktadır. Mimarlar için özellikle inşaat firmaları, mimarlık firmaları, inşaat müşavirlikleri ve yapı denetim firmalarında istihdam olanakları bulunmaktadır.

#bosnaherseküniversitesimimarlıkpuanları

Bosna Hersek Mimarlık Fakültesi

Bosna-Hersek’teki Mimarlık Fakültesi, bölgedeki en eskilerden biridir. 1867 yılında kurulan okul, Profesör Amel Ajnadina tarafından yönetilmektedir. Birkaç derece programı sunar ve Balkanlar’daki mimarlar için bir eğitim merkezi olarak hizmet eder. Yıllar içinde fakülte, yeni dersler ve değişen kabul koşulları getirerek değişen zamana uyum sağlamıştır.

Yirminci yüzyılın başındaki mimarlık programı bugün olduğundan farklıydı. Kursların çoğu, tarihi ve modern inşaat yöntemleriyle birlikte çağdaş mimari trendleri içeriyordu. Öğrenciler ayrıca, bu uygarlıkların çağdaş mimariyi nasıl şekillendirdiğini anlamak için antik ve orta çağ kültürlerini incelemek zorunda kaldılar. Ayrıca, bazı çağdaş mimari tasarımların neden böyle göründüğünü anlamak için sanat tarihi hakkında bilgi edinmeleri gerekiyordu. Bu programın sonunda öğrenciler mimarlık anlayışına sahip oldular ve kendi ülkeleri için binalar tasarlamaya çok uygun oldular.

Fakülte tesisleri arasında amfiler, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, atölyeler, kafe ve restoran bulunmaktadır. Restoran çoğunlukla iç mimarlara yönelik yemek siparişlerine hizmet vermektedir, ancak aynı zamanda kaliteli mutfağından yararlanmak isteyen fakülte üyelerine ve yerel vatandaşlara da hizmet vermektedir. Ayrıca tesis bünyesinde görme engelli öğrenciler için kıyafet ayarlamaları yapabilen bir terzi bulunmaktadır. Ayrıca, projeleri için çok ihtiyaç duydukları ek alana ihtiyaç duyan öğrenciler için minimum maliyetle birkaç öğrenci dairesi mevcuttur.

Fakülte, BH’nin her yerinden ve diğer ülkelerden mimarlık okumaya ilgi duyan öğrencileri kabul etmektedir. Sıkı bir kabul süreci vardır, ancak tüm nitelikli başvuru sahiplerini kabul etmek için elinden gelenin en iyisini yapar. Başvurularını tamamladıktan sonra öğrenciler, sınıf merdivenindeki yerlerini belirleyen bir giriş sınavına girerler. Bu testi geçenler, öğretim üyeleriyle mimarlıktaki bilgi tabanları hakkında teknik soruları yanıtladıkları ve kendileri de kör veya görme engelli öğretim üyeleriyle röportaj yaptıkları bir röportaja devam edebilirler. Mülakat sonuçları, adayların sınıflara kabul edilip edilmeyeceğini veya Seviye 2 sınavlarının 1. Seviyesini geçmeden önce başvurularını tekrar etmeleri gerekip gerekmediğini belirler. Başvuru sahipleri tüm Seviye 2 sınavlarını geçerlerse okulda eğitim almaya hak kazanırlar. Bazı öğrenciler, finansal sorunlar veya mimariye ilgisizlik gibi çeşitli nedenlerle eğitimlerini tamamlamadan okulu bırakmaktadır.

Mimarlık Fakültesi, Bosna ve Hersek’te ve Avrupa ve Kuzey Amerika’da mimar olmak isteyen yerel ve uluslararası öğrencilere birinci sınıf eğitim vermektedir. Mimarlık öğrencileri arasında üniversite yaşamını teşvik eden öğrenci kulüpleri ile fakülte işbirliğinin yanı sıra tasarım yarışmalarına öğrenci katılımını teşvik eder. Üniversitenin katı kabul süreci, potansiyele sahip olanlar için daha iyi eğitimi teşvik ederken, kalitesiz mimarları sınıftan uzak tutmaya yardımcı olur.

Üniversitenin Konumu

#bosnaegitim #bosnahersekegitim #bosnadaegitim #bosnahersekveeurostar #eurostarbosnahersek

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!