Bosna Hersek Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Eğitim

Özellikle Bosna hersek üniversitesi Yabancı Dil Destekli eğitim olanaklarını değerlendirmek isteyen kişiler kesinlikle ellerini çabuk tutmalıdırlar.

Bosna Türkçe Eğitim

Bosna Hersek Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna Hersek son yıllarda Türkiye’den öğrenci kabul etmek konusunda meşhur bir ülkedir. Tercih edilirlik elbette cazip olan bazı hususlardan kaynaklanmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu tercih edilirlik konusunda öğrenci adaylarımızı yönlendiriyoruz. İstediğiniz üniversitelerde eğitim alabilir ve bunu yaparken de sınav stresi gibi zaruri durumlar ile baş etmek zorunda kalmayabilirsiniz.
Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe Yabancı Dil Destekli eğitim uygulamasına sahiptir. Bu nedenle Boşnakça ya da İngilizce eğitim almak zorunda değilsiniz. Hem farklı bir ülkede okuyabilir hem de kendi dilinizi kullanabilirsiniz. Uluslararası Travnik Üniversitesi ile bu mümkündür. Yabancı Dil Destekli hizmet veren bu üniversite sayesinde, ayrıca bir yıl hazırlık okumak ve başka dilde öğrenim görmek zorunda kalmazsınız.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz de bu konuda öğrenci adaylarımızın yolunu aydınlatıyoruz. Eğer İngilizce ya da Boşnakça eğitim almak istemiyorsanız ya da dilinize güvenmiyorsanız, Yabancı Dil Destekli eğitim alma imkanını kaçırmamalısınız. Dil öğrenmek ve aynı zamanda başka bir ülkede olmak, farklı bir dilde eğitim almak sizin için zorlayıcı olacaktır elbette. Bosna Hersek Üniversitesi Yabancı Dil Destekli eğitim verdiği için diğer ülkelere göre avantajlıdır. Üstelik fiyatlar da diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslanamayacak kadar uygundur. Bu ülkede sadece harçlar değil, aynı zamanda yaşam da ucuzdur. Yani konaklama ve sosyal hayat konusunda da maddi açıdan zorlanmazsınız.

BOSNA HERSEK COĞRAFİK YENİLEŞİM;

RESMİ ADI BOSNA HERSEK
YÖNETİM BİÇİMİ PARLEMENTER CUMHURİYET
CUMHURBAŞKANI ŽELJKO KOMŠİĆ
BAŞBAKAN FADİL NOVALİÇ
BAŞKENT SARAYBOSNA
NÜFUS (WORLDOMETERS 2020) 3,280,819
YÜZ ÖLÇÜMÜ ( KM² ) 51,209,00
DİL HIRVATÇA, SIRPÇA, BOŞNAKÇA
ETNİK YAPI Boşnak %50,11 – Sırplar %30,78 – Hırvatlar %15,43
DİNİ YAPI MÜSLÜMAN %40,ORTODOKS %31,ROMA
KATOLİKLERİ %15,DİĞER %14
PARA BİRİMİ BOSNA HERSEK MARKI (BAM)
GSYİH (MİLYAR $) 21.02IMF
KBGSYİH ($) 6.010 (IMF 2019)
BÜYÜME ORANI (%) %2,8 IMF

Bosna Hersek Üniversitesi Yabancı Dil Destekli eğitim konusunda denklik alma durumunu seçtiğiniz bölüme göre netleştirmeniz gerekecektir. Bunun dışında sınava girmeden, taban puanı sorunu yaşamadan istediğiniz bölümde Yabancı Dil Destekli eğitim alabilirsiniz. Bu, Türk öğrenciler için iyi bir deneyim olacaktır. Mavi diploma AB ülkelerinde geçerli olduğu için birçok yerde çalışabilirsiniz. İyi şirketlerde çalışma ihtimali de cazip bir fikirdir. Ayrıca sadece lisans için değil, lisans tamamlama, yüksek lisans ve doktora için de kayıt yaptırma şansınız vardır. Hukuk, inşaat mühendisliği ve mimarlık gibi alanlarda Yabancı Dil Destekli eğitim alabilirsiniz. Bu konuda tüm işlemlerinizi eğitim danışmanlarımız takip ediyor. Lise diplomanız ile kayıt zamanında başvurunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra yurt dışında okuma deneyimini yaşayabilir ve istediğiniz bölümde diplomanızı alma şansına sahip olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Travnik Üniversitesi YÖK denkliği var mi?

Üniversitenin işleyiş biçimi yeniden düzenlendiğinden ötürü YÖK denkliği kaldırılmıştır.

Bosna Hersek ne iş yapılır?

Bosna Hersek’te ticari alanda yapılan gelişimler sonucunda E-Ticaret modelleri geliştirilmiştir. E-Ticaret ile yapılan uygulamalarda aktif olarak gelir elde edersiniz.

Travnik Üniversitesi Hukuk denklik var mı?

Yurtdışında okuduysanız, özellikle Türkiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarına girerken, Avrupa eşdeğeri gereklidir. Bu bağlamda, Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin vardığı anlaşma Avrupa ile eşdeğerdir, bu nedenle eğitiminizi Bosna Hersek, Türkiye’de doğrulayabilirsiniz.

Bosna Hersek’te Eğitim Görmek!

Bosna-Hersek (BH) Güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. Avrupa Birliği üyesidir ve karma bir ekonomiye sahiptir. Birçok üniversite, BH’de yurtdışında eğitim fırsatları sunarak, onu uluslararası öğrenciler için ideal bir yer haline getirir. Ülke, çeşitli coğrafi konumları nedeniyle çeşitli bir ekonomiye sahiptir ve turizm de bölgede büyük bir endüstridir. Bosna-Hersek’te yurt dışında eğitim almak isteyen herkes, karar vermeden önce bu bilgilerden bazılarına göz atmalıdır.

Bosna-Hersek’ten çoğu öğrenci, ülkelerinde çok fazla eğitim fırsatı olmadığı için eğitim için yurtdışına seyahat etmektedir. Birçoğu Almanya, Avusturya, İtalya ve İspanya gibi diğer AB ülkelerinde eğitim almayı tercih ediyor. Diğerleri ise Hırvatistan, Sırbistan ve Macaristan gibi komşu ülkelere gidiyor. İkinci ülkeler, AB ile daha güçlü bağları nedeniyle BH’den gelen uluslararası öğrencilere daha fazla kapı açtı. Ancak B&H, Fas, İran, Çin ve Türkiye gibi diğer birçok ülke ile mükemmel ilişkiler sürdürmektedir. Bu, öğrencilerin kaliteli eğitim deneyimleri elde etmek için bölgeyi dolaşmasını kolaylaştırır.

Birçok yabancı üniversitenin Bosna-Hersek’te merkez kampüsleri vardır. Bu kurumlar, ülke dışından öğrencilerin kendi tesislerinde derslere katılmalarına izin vermek için anlaşmalar yapmak için Eğitim Bakanlığı ile temas kurmuştur. Bazı örnekler, Hırvatistan’daki Cambridge Üniversitesi, Yunanistan’daki King’s College London ve Macaristan’daki Amsterdam Üniversitesi’dir. Bu, uluslararası öğrencilerin İngilizce konuşulan bir üniversitede kampüste yaşarken İngilizce öğrenmelerini sağlar. Bu üniversitelerin hem yerli hem de yabancı öğrencilere yüksek kaliteli eğitim deneyimleri sundukları için Eğitim Bakanlığı ile anlaşmaları kolaydır.

Online öğrenme platformları aracılığıyla herkes Bosna Hersek’te yurtdışında eğitim görebilir. Bunlar, görüntülü sohbet odaları ve internet forumları aracılığıyla dünyanın her yerinden diğer öğrencilerle etkileşim kurmanıza olanak tanır. Milli Eğitim Bakanlığı bu programları standartlaştırdı, böylece her biri aynı müfredat yönergelerini takip ediyor. Bu programlar ve yerel üniversiteler arasında değişimlerin kurulması da kolaydır. Bu, internet bağlantısı olan herkesin Bosna-Hersek’te yurtdışında eğitim görmesini kolaylaştırıyor!

Yurtdışında eğitim almak isteyen herkes, çeşitli ekonomik fırsatları ve çevrimiçi eğitim deneyimleri için standartlaştırılmış programı nedeniyle Bosna-Hersek’i düşünmelidir. BH’de yurt dışında okumak, yurt dışında kaliteli kurumların olmaması nedeniyle evde yaşayamayacağınız birçok eğitim fırsatının kapılarını açar.

Üniversitenin Konumu

#bosnahersek #bosnadaegitim #bosnauniversite #eurostarvebosnahersek #bosnahersek #bosnadaegitimmodeli

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!