Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe Eğitim

Bosna Hersek son yıllarda Türkiye’den öğrenci kabul etmek konusunda meşhur bir ülkedir. Tercih edilirlik elbette cazip olan bazı hususlardan kaynaklanmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu tercih edilirlik konusunda öğrenci adaylarımızı yönlendiriyoruz. İstediğiniz üniversitelerde eğitim alabilir ve bunu yaparken de sınav stresi gibi zaruri durumlar ile baş etmek zorunda kalmayabilirsiniz.
Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe eğitim uygulamasına sahiptir. Bu nedenle Boşnakça ya da İngilizce eğitim almak zorunda değilsiniz. Hem farklı bir ülkede okuyabilir hem de kendi dilinizi kullanabilirsiniz. Uluslararası Travnik Üniversitesi ile bu mümkündür. Türkçe hizmet veren bu üniversite sayesinde, ayrıca bir yıl hazırlık okumak ve başka dilde öğrenim görmek zorunda kalmazsınız.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz de bu konuda öğrenci adaylarımızın yolunu aydınlatıyoruz. Eğer İngilizce ya da Boşnakça eğitim almak istemiyorsanız ya da dilinize güvenmiyorsanız, Türkçe eğitim alma imkanını kaçırmamalısınız. Dil öğrenmek ve aynı zamanda başka bir ülkede olmak, farklı bir dilde eğitim almak sizin için zorlayıcı olacaktır elbette. Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe eğitim verdiği için diğer ülkelere göre avantajlıdır. Üstelik fiyatlar da diğer Avrupa ülkeleri ile kıyaslanamayacak kadar uygundur. Bu ülkede sadece harçlar değil, aynı zamanda yaşam da ucuzdur. Yani konaklama ve sosyal hayat konusunda da maddi açıdan zorlanmazsınız.

Bosna Hersek Üniversitesi Türkçe eğitim konusunda denklik alma durumunu seçtiğiniz bölüme göre netleştirmeniz gerekecektir. Bunun dışında sınava girmeden, taban puanı sorunu yaşamadan istediğiniz bölümde Türkçe eğitim alabilirsiniz. Bu, Türk öğrenciler için iyi bir deneyim olacaktır. Mavi diploma AB ülkelerinde geçerli olduğu için birçok yerde çalışabilirsiniz. İyi şirketlerde çalışma ihtimali de cazip bir fikirdir. Ayrıca sadece lisans için değil, lisans tamamlama, yüksek lisans ve doktora için de kayıt yaptırma şansınız vardır. Hukuk, inşaat mühendisliği ve mimarlık gibi alanlarda Türkçe eğitim alabilirsiniz. Bu konuda tüm işlemlerinizi eğitim danışmanlarımız takip ediyor. Lise diplomanız ile kayıt zamanında başvurunuzu yapmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra yurt dışında okuma deneyimini yaşayabilir ve istediğiniz bölümde diplomanızı alma şansına sahip olabilirsiniz.

Üniversitenin Konumu