Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Gelecekte başarılı bir mimar olmak için öncelikle doğru bir üniversite seçimi yapmalısınız. Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık ile...

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık

Bosna Hersek üniversitesi mimarlık bölümü bakımından oldukça çok seçenek sunmaktadır. Ülkedeki hemen her üniversitede mimarlık bölümü yer almaktadır. Uygun fiyatlarla kaliteli hizmet sunan bu üniversiteler ülkemizde denkliği bulunması nedeniyle oldukça çok tercih edilmektedir. Genel olarak Bosna Hersek üniversiteleri, Türk gençleri tarafından çokça tercih edilmektedir. Çünkü bu üniversiteleri sınavsız alım yapmaktadırlar ve yurt dışında okumak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap verecek niteliktedirler. Bireylerin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran eğitim anlayışları ile oldukça köklü üniversiteler olan Bosna üniversitelerinde dilerseniz Boşnakça dilerseniz Türkçe destekli eğitim alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz sizlere bu konuda seçim yapmanıza yardımcı olabiliriz.

Bosna’daki Uluslararası Travnik, Saraybosna, Zenica, Mostar, Gorajde ve Tuzla üniversitelerinde mimarlık bölümleri yer almaktadır. Bu üniversitelerin ücretleri ise 2000 Euro’dur. Ayrıca Boşnakça eğitim veren Bosna Hersek üniversitesi mimarlık bölümlerine giriş yapmadan önce bir sene hazırlık okumanız gerekmektedir. Hazırlık ücreti de ortalama 2500 Euro’dur. Bunun yanında Uluslararası Travnik Üniversitesinde Türkçe olarak mimarlık bölümü eğitimi verilmektedir. Bu üniversiteyi tercih etmeniz durumunda hazırlık okumak zorunda kalmazsınız. Ücret olarak da 2500 Euro ödemeniz gerekmektedir. Üniversiteler ücretlerini yılda iki taksit şeklinde ödemeye izin verebiliyorlar. Tüm bunlar için detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında verdiğimiz bilgilere ulaşabilir ve tecrübeli ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Dünya Sıralaması baz alındığında Türkiye üniversite arasından 22. sıraya ve genel sıralamada da 187 üniversite arasından 78. sıraya yükselmeyi başarmıştır.

Bosna Hersek Üniversitesi diploması Türkiye’de geçerli mi?

Ülkemizde geçerli bir diplomaya sahip olan Bosna Hersek Üniversitesi, YÖK tarafından belirlenen diploma kurallarına tam olarak uyar ve bu nedenle ülkemizde ve Avrupa’nın geri kalanında geçerli bir diplomaya sahiptir.

Bosna-Hersek’te okumak için ne gerekiyor?

Bosna Hersek Üniversitesi’ne kayıt şartları aşağıdaki gibidir: Kimlik ve noter onaylı kopyası, orijinal oturma izni, doğum belgesi kopyası, transkript, diploma, sağlık raporu, ülkeden sağlık sigortası, biyometrik fotoğraf, sabıka kaydı ve pasaport. Tüm bu belgeler noter tasdikli olmalıdır.

Bosna Hersek üniversitelerine girişte Türkiye’de olduğu gibi YGS ve LYS gibi sınavlara girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ancak lise diplomasına ihtiyacınız olacak.

Bosna’da mimarlık okumayı düşünüyorsanız, en doğru üniversiteyi tercih etmenize yardımcı olabiliriz. Aynı zamanda danışmanlık kapsamında yurt dışındaki oturma izni, evrakların makamlara tercüme edilerek ulaştırılması gibi hizmetleri de sağlamaktadır. Okulunuza yakın olarak konaklama seçenekleri bulup sizlere sunabiliriz. Siz gelmeden gerekli ayarlamaları yaparız, böylece güven içinde gelip yerleşebilirsiniz. Bosna Hersek, üniversite öğrenciliği için oldukça uygun bir ülkedir. Üniversitelerin talep ettiği fiyatlar da ülkemiz özel üniversitelerine kıyasla oldukça makuldür. Hem daha az ücret ödeyip hem kaliteli bir eğitim almak hem de yurt dışında okumanın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız bize ulaşın ve tüm gerekli ayarlamaları yapalım. Bosna Hersek üniversitesi mimarlık bölümü seçiminizde sizlere profesyonel ekibimizle birlikte gerekli bilgiyi sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Dikey Geçiş Bölümlerimiz

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro

Bosna Hersek Mimarlık

Bosna-Hersek, güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. İki ana etnik gruptan oluşur: Boşnaklar ve Hırvatlar. Her grubun kendi kültürü, gelenekleri ve mimarisi vardır. Bosna’nın birçok tepesi ve dağları ülkeye benzersiz bir mimari tarz kazandırıyor. Ülkenin ünlü yapılarından bazıları Mostar’daki Katedrala Sveta Trojca ve Most Hadharića’s Diadema’dır. Bu yapıların her ikisi de Bosna-Hersek sınırlarının ötesinde ünlüdür.

Bosna mimarisi bölgesel ve mimari olarak farklılık gösterir. Başkent Mostar, ‘ortaçağ’ olarak bilinen farklı bir mimari tarz sergiler. Minareler ve ‘Karađorđevine’ adı verilen kiremitli çatılar gibi güzel İslami unsurlara sahiptir. Tarihi 1372 yılına dayanan Eski Köprü gibi dikkat çekici laik yapılar da var. Bu köprü benzersiz geometrik tasarımları ile dikkat çekiyor. Ancak Bosna mimarisine aşina olanlar bu popüler Avrupa destinasyonunda çok daha fazlasının olduğunu bilirler.

Bosna mimarisinin en ünlü özelliği kemerdir. Kemer, dünyadaki en tanınmış yapısal formlardan biridir. İstanbul ve Atina gibi büyük şehirlerde ikon haline geldi. Bosna kemeri, hem Boşnaklar hem de Hırvatlar için tek bir ulus devlet altında birliğin sembolüdür. Bunun nedeni, her iki grubun da miraslarıyla ilgili güçlü bir sivil gurur duygusunu paylaşmasıdır. Ülkenin zengin geçmişini sergileyen birkaç tarihi eser de var; Bunlara Split’teki Diocletianus Sarayı ve Dubrovnik’teki Diocletianus Hamamları dahildir. Bu sitelerin her ikisi de turlar sunuyor ve ziyaretçilerin yüzyıllarca tarihi ilk elden deneyimlemelerine izin veriyor.

Bosna, ülkenin tepelerini ve dağlıklarını süsleyen birçok camisi sayesinde dini tarih açısından da zengindir. Kültürel miraslarının da bir parçası olan bu yerleri görmek için diğer ülkelerden çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. ‘Doğu’nun incisi’ olarak bilinen Saraybosna camii, 80 fitlik bir minareye ve aynı anda 10.000 kişi kapasitelidir. Diğer önemli camiler arasında Mostar, Saraybosna ve Bihaç’takiler yer alır. Bu yapıları görmek için başka ülkelerden çok sayıda ziyaretçi gelse de, bunu düzenli olarak yapan çok sayıda ziyaretçi var.

Eşi benzeri olmayan bir mimari kültür olarak Bosna-Hersek, zengin yapısıyla diğer ülkelerden ayrılıyor. tarih ve ünlü yapılar. Ülkenin birçok tepesi ve dağları, Katedrala Sveta Trojca veya Split’teki Diocletianus Sarayı gibi birçok ünlü tarihi simge yapıya ev sahipliği yapıyor. Dindar olun ya da olmayın, Bosna’nın ünlü cami mimarisinde herkes hemfikir!

#bosnaherseküniversitesimimarlık

Üniversitenin Konumu

#bosnadaegitim #bosnahersek #bosnadauniversite #bosnamuhendislik #bosnaherseklisans

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!