mostar

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi, eğitimi almak isteyen kişilerin en çok ilgi gösterdikleri üniversitelerden biri de Mostar Üniversitesidir.

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi 1977 yılın kurulmuş ve sonrasında modern bir eğitim anlayışı benimseyerek, akademik kadro kalitesini arttırarak ve gelişme süreci için finansman yaratarak kurumsallaşma yolunda sağlam adımlarla ilerlemiştir. Eğitim ve araştırma alanı 5500 mt² olan Mostar üniversitesi, çeşitli derslikten ve laboratuardan oluşmaktadır.

mostar üniversitesinde okumanın avantajları
1- Vizesiz seyahat sayesinde ulaşımınızı en iyi şekilde gerçekleştirme fırsatı.
2- Alacağınız hazırlık eğitimi sayesinde Mostar Üniversitesinde gönül rahatlığı ile eğitim göreceksiniz ve böylelikle mavi diploma sahibi olabilirsiniz.
3- Kültürel yakınlık ile insanlara karşın yabancılık hissetmezsiniz.

Mostar Şehri içerisindeki üniversitenin zaman içerisinde gelişim sürecine uygun halde yapılandırılmış binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorandı ve modern standartlara sahip bir yemekhanesi bulunmaktadır.
1993 Kasım ayından başlayarak Mostarda eğitim kalitesini geliştirmeye yönelik yeni bir sürece giren diğer Mostar Üniversiteleri gibi eğitim personelinin sayısını 250’ye çıkartan Mostar Üniversitesi, Mostarda eğitim veren diğer Mostar üniversiteleri ile birlikte yaklaşık 12 bin öğrenciye eğitim olanağı sunmaktadır. Mostarda eğitim sürecinde yaşanan değişim rüzgarları ile üniversitede kolej eğitimi de verilmeye başlanmıştır.

Diğer Bosna hersek üniversiteleri ile ortaklaşa düzenlenen organizasyonlarla, maddi durumu iyi olmayanlara burs, barınma ve sağlık hizmetleri konusunda destek verilmektedir. Mostar eğitim sürecinin başında olan öğrenciler için öğrenci merkezi tarafından; çevre gezileri, kültürel etkinlikler, seminerler ve Proje Tempus, Wus Avurturya Proje, EUA gibi okul içi etkinler düzenlenmektedir.

Mostarda üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti sunmak için İspanya Madrid, Granada, NoviSad, Kragujevac(SCG), Norveç Fen Bilimleri, Mısır İskenderiye, Jyvaskyla, Ljubljana üniversiteleriyle de karşılıklı etkileşime dayalı bir işbirliği sürecine girilmiştir.
Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi farklıyla sizlere sunulan Mostar üniversiteleri içindeki saygın konumuyla öne çıkan Mostar Üniversitesi’nde; Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, Öğretim Mühendisliği Öğretmenliği, Makine Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi öğrencilere danışmanlık, yerleştirilme, başvuru ve dil eğitimi konusunda profesyonel çözümler ile yardımcı oluyor.

  1. mostar üniversitesi kabul şartlarıLise mezunu olmak.
  2. Lisede disiplin cezası almamak.
  3. Sabıka kaydı temiz olması.
  4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezisizlere, Mostardaki üniversiteler arasında modern eğitimi ile kalitesini kanıtlamış Džemal BijedićÜniversitesi’nin öğrencisi olarak uluslararası seviyede bir eğitim ile yükseköğreniminizi tamamlama ve Avrupa’nın göbeğinde okuma imkanı sunmaktadır.

Mostar Üniversitesi Mühendislik Bölümleri;

Makine Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Ürün Mühendisliği

İşletme Mekanik Mühendisliği

Diğer mühendislik bölümleri veya üniversite eğitimi almak için ekibimiz ile iletişime geçin.

Mostarda üniversite öğrencisi olmak isteyenlere iki ve dört yıllık lisans imkanı sunulmaktadır. İki yıllık diploma programların tamamlanmasıyla diploma sahibi olunması mümkünken, 5 dönemlik ilave eğitim ile makine mühendisi diploması sahibi de olunabilir. Bunun haricinde yüksek lisans ve teknik bilimler alanında doktora seçeneği de mevcuttur. 2002 yılında genel makine bölümü yerine bilgisayar mümostar üniversitesi kayıt belgelerihendisliğine geçilmiştir.

BOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Cemal Bihedic Üniversitesi’nin en prestijli ve eski fakültelerinden biri olarak 1993’de Ekonomi ve Hukuk Fakültesi binalarından ayrılmış ve Yurt Mucibabic’e taşınmıştır. İki yıllık ve dört yıllık lisans programları mevcuttur.

1999 yılında Diller Yüksek Okulu olarak kurulmuş ve daha sonra 2002 yılından itibaren Edebiyat Fakültesi haline gelmiştir. Beşeri bilimler, yüksekokul programları ve Sosyal Bilimler programları mevcuttur.

mostar üniversitesi güncel fiyat listesi

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
HUKUK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ÜRÜN MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TRAFİK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ENERJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞ GÜVENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MEKANİK AĞAÇ İŞLEME BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İLETİŞİM BİLGİLERİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
HALKLA İLİŞKİLER BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
GAZETECİLİK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞ İLETİŞİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BİLGİ TEKNOLOJİSİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞLETME BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
KAMU YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TİCARİ İŞLETME YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TASARIM BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İSLAM DİN ÖĞRETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
PSİKOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SPOR SAĞLIK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€

Mostar şehri içinde 1997’de kurulan fakülte, Bologna Kriterleri’ne uygun bir müfredat ile öğretim vermeye devam etmektedir. Mostar içinde eğitim görerek 2008 yılında ilk mezunlarını 2254 kişi olarak vermiş olduğu gibi, 21 öğrenciyi de uzaktan eğitim programı ile mezun etmiştir.Mostarda eğitim için konaklamadan uzaktan eğitim gören öğrenciler, günümüzün çoğunluğu oluşturur duruma gelmiştir.

Mostar kentinin en eski fakültesi olan Öğretmenlik Eğitim Fakültesi, 1950 yılında kurulmuş bir devlet kurumudur. İlköğretim, orta öğretim ve yüksek öğretim de dahil olmak üzere eğitim verecek personeller yetiştirmektedir.

mostar üniversitesi kayıt tarihleriTam ve yarı zamanlı öğrencilere sunulan bilimsel araştırma esaslı öğretim faaliyetleri; seminerler, atölye çalışmaları, konferanslar, egzersizler, geziler ve danışmanlık programlarını kapsar. Ayrıca Mostar içindeki sanat grupları için de bazı müzik çalışmaları ve sergiler düzenlenir.
Mostar, Saraybosna, Tuzla, Banja Luka, Bihac ve Belgrad üniversitelerinden 70 akademik personelinde haricinde, Bosna Hersek’in farklı bölgelerinden ve Mostardaki üniversitelerbünyesinden gelen 45 akademik personeli ile fakülte öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir.

mostar üniversitesi mavi diploma1971’de eğitime başlayan fakülte, 1976 yılından itibaren bağımsız faaliyetlerde bulunmakta ve 37 eğitim görevlisine sahiptir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenim gören öğrencilerin sayısı 1000’e yakındır. Mostar eğitim sürecide programı genişleyen fakültede; Siyasi Ekonomi, Ulusal Devlet Teorisi, Sosyoloji, İnsan Hakları, Roma Hukuku, Uluslararası Hukuk, Ceza Hukuku, Mali Hukuk, Kamu Hukuku dersleri verilmektedir.

mostar üniversitesi tercih edilen bölümler
İki yıllık ve dört yıllık eğitim seçenekleri bulunan fakülte, iki yıllık programların bitirilmesinin ardından dört yıllık eğitime devam ederek avukat diploması alma ve yüksek lisans seçeneği de mevcuttur

1997 yılında kurulan ve tam zamanlı eğitim veren fakülte, Saraybosna Devlet Üniversitesi müfredatıyla paralel bir eğitim sunmaktadır. 2002 yılından itibaren başlanan seçmeli ders olanakları ile öğrenciler; sebze, çiçek, meyve ve şarap dallarında mesleki uzmanlık yapabilmektedir.

 

Mostarda üniversite içerisinde 55000 mt² alana sahip olan laboratuarlarda eğitim veren Dzemal Bijedic Üniversitesi Koleji yaptığı yatırımlarıyla öğrencilere, iç tasarım ve kütüphane gibi tesislerin kullanımı standart olarak veren modern bir eğitim anlayışına sahiptir. Koleje olan yoğun talebi karşılamak için entegrasyon, tanıtım, prosedür ve organizasyon açısından birçok yenlikçi çalışma yapılmıştır. Buna ilaveten, uluslararası bilgi kaynağı sağlanması için internet ağ paylaşımı da yapılmaktadır.Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi kalitesiyle sizlere sunulan danışmanlık ve aracılık hizmetiyleMostar eğitim olanaklarından yararlanabilir ve aldığınız Avrupa standartlarındaki yükseköğretim ile başarılı olabilirsiniz. Kariyer basamaklarının koşar adım çıkılmasını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi güvencesi ile Mostardaki üniversiteler, sentez Avrupa kültürü ortamında öğrenim görmenizi sağlayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Üniversite programlarının, lisans öğrenim süresi 3-4 yıl sürer. Eğitim dili ise Boşnakçadır.

Mostar üniversitesi ile ilgili YÖK tanınırlığı oldukça değer kazanmış ve geleceğe adını yazdırmıştır.

Mostar üniversitesi tüm AB ülkelerinde geçerli olan mavi diploma veriyor aynı zamanda kariyeriniz konusunda sizlere çok büyük bir destek sağlıyor.

#mostarüniversitesi #mostardaüniversite #mostardayaşam #mostarüniversitesi #eurostarvemostar

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!