Travnik Fiziki Özellikleri

Her zaman insanların ilgilerini çeken travnik üniversitesi sosyal olanakları ve mimarisi ile de dikkatleri çekmektedir. Sizler de bu okulu yakından..

Travnik Fiziki Özellikleri

Travnik şehrini tercih etmek için onlarca sebep var. Bosna Hersek’in Travnik şehrinde eğitim almaya karar veren öğrenciler Travnik şehrinin mimari yapısını, fiziki özelliklerini, doğal yapısını merak ediyor. Hayallerinizi süsleyecek bir şehirler karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz. Travnik fiziki özellikleri sebebiyle güzel bir doğaya sahip. Engebeli ve son derece yüksek dağları olan Travnik’te doğal yaşam alanları çok fazla. Turizmde fiziki özelliklere bağlı olarak çok gelişmiş. Şehrin ortsından geçen Lasva Nehri görülmeye değer harika bir nehir. Yeşille mavinin buluştuğu Travnik kentinde tüm sokaklar yokuş. Evler engebeli bir yapını üzerine kurulmuş. Mimarisi açısından dikkatleri üzerine toplayan Travnik tam bir tarih kenti.

Travnik fiziki özellikleri nedeniyle Karadeniz’e benzerlik gösteriyor. Sıcak bir iklimin hakin olmadığı Travnik’te sıcaktan bunaltmayan bir hava hakim. Yüksek ve ormanlarla kaplı dağları insana huzur veriyor. Travnik’te yılın 365 günü temiz hava soluyacak ve kendinizi çok sağlıklı hissedeceksiniz.

Travnik Doğal Ve Fiziki Özellikleri İle Tüm Gözleri Üzerine Topluyor

Hayallerinizi süsleyen bir şehir Travnik. Hem doğal hem de fiziki özellikleriyle. Sadece bir şehir olmaktan çok uzak olan Travnik’te hem doğal güzellikleri tatma fırsatına sahip olacak hem  spor aktivitelerinizi rahatlıkla yapacak hem de  yemyeşil bir doğada sağlıklı yaşama imkanına sahip olacaksınız.

Aradığınız mutluluk, huzur ve sağlığı Travnik şehrinde bulmaya hazır mısınız? Uzaklara gitmenize gerek yok. Yamaçlar üzerine kurulu, az katlı muhteşem mimarisi ve yokuş sokakları ile size huzur veren Travnik’te anın tadını yaşamaya bakın. Travnik fiziki özellikleri nedeniyle çok tercih edilen ve her yıl binlerce öğrenci ve turiste ev sahipliği yapan bir şehir. Travnik görenlerin bir daha unutmasının mümkün olmadığı harika bir şehir.

#travnikfizikiözellikleri

Travnik Fiziki Özellikleri Neler

Travnik, Bosna-Hersek’te bulunan küçük bir kasabadır. Çok az güneş ışığı alan bir kış kasabası. Travnik, bir Yahudi Gettosu ve 1984 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın yapıldığı yer olarak geçmişiyle ünlüdür. Kasaba, Osmanlı, Avusturya-Macaristan ve 20. yüzyılın başlarındaki tarzların bir karışımını içeren eşsiz mimarisiyle de tanınır. Kış aylarında, şehrin kötü hava kalitesi ve istihdam seçeneklerinin olmaması nedeniyle Travnik’in nüfusu düşüktür. Ancak hava değiştiğinde, elverişli koşulları ve erişilebilirliği nedeniyle Travnik’in nüfusu hızla artıyor.

Travnik’in su kaynakları iyi. Banja nehri Travnik’in merkezinden geçer ve tüketim ve tarım için bol miktarda su sağlar. Banja her yıl birçok caddeyi, dükkanı ve evi su basıyor. Aslında, Travnik sakinlerinin sadece yüzde 20’sinin evlerinde akan suya erişimi var. Buna rağmen, yüzde 80’den fazlasının evlerinin dışında akan suya erişimi var. Travnik ayrıca kasabanın içinden geçen birkaç doğal kaynağa sahiptir. Birçok insan bu kaynakları içme suyu için kullanır. Bu kaynaklar tüketim için bol su sağlarken, tarım ve sanayi, kuraklık sırasında faaliyetlerini sürdürmek için ekstra kaynaklar getirmelidir.

Kasabanın iyi bir tarım ekonomisi var. Travnik’te elma bahçesi, kayısı bahçesi, kiraz bahçesi, armut bahçesi, şeftali bahçesi ve erik bahçesi bulunmaktadır. Travnik’te her yıl yerel çiftçilerin ürünlerini sergilediği uluslararası yarışmalar düzenlenir. Yerel çiftlikler ürünlerini diğer ülkelere de ihraç ediyor. İyi yolları ve otoyolları var, bu nedenle ulaşım hızlı ve sorunsuz. Üstüne üstlük Bosna’nın iyi limanları var, bu yüzden ürünlerini başka ülkelere de ihraç edebiliyorlar.

Ancak Travnik’te yaşamanın bazı dezavantajları var. Kasaba, birçok doğal güzelliğe sahip dağlık bir ülkede yer almaktadır. Kasabanın elverişli koşulları nedeniyle kasabanın nüfusunu düşük tutmak zordur. Ancak, Bosna-Hersek’in diğer soğuk bölgelerine kıyasla, o zamanlar elverişli koşullara sahip olduğu için birçok insan kış aylarında Travnik’e taşınıyor. Bu yeni sakinlerin akını, kış mevsiminde her ay daha fazla bina inşa edildiğinden konut sorunlarına neden oluyor.

Genel olarak, Travnik tarım ve sanayi için birçok iyi kaynağa sahip güzel bir kasabadır. Kasaba ayrıca dağlık çevresi nedeniyle doğal güzellikler için uygun koşullara sahiptir. Ne yazık ki, kış aylarındaki olumsuz koşullar Travnik’in nüfusunu önemli ölçüde azaltarak kasabayı çoğunlukla boş bir sokak manzarasıyla terk ediyor.

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!