Hukuk Fakültesi Dikey Geçiş

Bosna’da Üniversite Denklik

Birçok kişi sürekli olarak bizlerle iletişime geçerek bosna’da üniversite denklik konuları hakkında bilgiler almak istemektedirler.

Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da üniversite denklik çalışmaları günümüzde de sürdürülmektedir. Ülkemizdeki üniversitelerin kalitesi ve araç gereç durumu bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Bu durum ülkemizdeki üniversitelerde bulunan bölümlerin taban puanlarını da etkilemektedir. Pek fazla tanınmayan ve az öğrenciye sahip olan üniversitelerdeki taban puanları ODTÜ vb. üniversitelerdeki taban puanlarından çok farklıdır. Ülkemizdeki uçurum derecesindeki bu üniversite farkını Bosna Hersek ‘te görmek mümkün değildir. An itibariyle Bosna Hersek sınırları içerisinde bulunan 6 üniversitnin tamamındaki araç gereç ve kalite özellikleri birbirine denk olacak şekilde paylaştırılmıştır. Üniversiteler arasındaki kalite farklarının sadece bölgelerine ve ulaşımlarının kolaylığına göre değişmesini sağlayan rektörlükler firmamızda paylaşacağımız bilgilerin daha net olmasını mümkün kılmıştır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ülkemizdeki eğitimle Bonsa Hersek ‘teki eğitimi kıyaslamamızı mümkün kılacak verilerek ulaşmamız için oldukça önemlidir.

Bosna ‘da üniversiteler arasındaki birbirine denk eğitim özellikleri ve eşit giden müfredatlar YÖK‘e bağlı olunmasından kaynaklanan sistem çerçevesinde şekillenen özelliklere bağlanmaktadır. Bosna ‘da öğrencilerin öğretimine açılan 6 üniversite‘de verecekleri eğitim bakımından ortaklaşa karar vermektedirler. Bu durum Bosna’da üniversite denklik çalışmalarının daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Ülkemizdeki binlerce üniversite öğrencisi , üniversitesinden bir nedenden olayı memnun değil. Bosna ‘da çok daha az üniversite bulunuyor olmasına rağmen çok sayıda öğrencinin mutlu olduğunu görmekteyiz. Öğrenciler ülkedeki her üniversitenin aynı eğitimi veriyor olmasından dolayı doğal olarak bölümlerini çok daha fazla sevmeye başlıyorlar. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamız Bosna ‘da bulunan üniversitelerin en önemli özelliklerinde ve genel kalitesinde denklik olduğunu açıklamaktadır.

Saraybosna‘da bulunan özel veya devlet üniversitelerinde eğitim görmek isteyen her öğrenci için birbirine yakın eğitim ücretleri açıklanmıştır. Bu sayede hem üniversiteler arası hizmet kalitesi dengelenebiliyor, hem de üniversitelerin ortalama yıllık ücretleri birbirine eşit hale getirilebiliyor. Bosna’da üniversite denklik işlemlerinin günümüzde son demlerine gelmiş olması ülkemizden Bosna Hersek ‘e gidecek olan öğrencilerin yapacakları üniversite seçimlerinin daha kolay bir hale gelmesi sağlanmış olacaktır.

#bosnadaüniversitedenklik

Üniversitenin Konumu

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!