Bosna Hersek Üniversite Eğitimi

Bosna hersek üniversite eğitimi birçok ülkeye göre çok daha kalitelidir. Özellikle gelişmiş üniversiteleri ve eğitim sistemi ile bu ülke sizler içinde..

Bosna Hersek Üniversite Eğitimi

Bosna Hersek yurtdışı eğitimi almak için oldukça avantajlı fırsatlara sahip bir ülkedir. Hem Türk öğrencilere oldukça açık olmasıi hem kültür anlamında bize yakın olması hem de sağladığı imkanlara bakıldığı zaman bir çok olumlu taraf bulunması ülkemizden bir çok lisans düzeyindeki öğrencinin Bosna hersek’e gitmesiniz sağlamıştır. Bosna Hersek üniversite eğitimi anlamında son yıllarda kendisini geliştiren bir politika izlediği için kalitesi gün geçtikçe arttırmış ve yine gün geçtikçe yurtdışından gelen öğrenci sayısını da arttırmıştır. Bologna süreciyle beraber Bologna’ya giren üniversiteler Avrupa standartlarını yakalamış ve alanında isim yapmış hocalar Bosna hersek üniversitelerinde yer almıştır. Bu nedenle Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi olarak biz de bu kalitesi her geçen gün yükselen okullara Türk öğrencileri göndermekten mutluluk duyuyoruz.

Eğer Bosna Hersek’te yer alan üniversitelerde lisans eğitimi almaya karar verirseniz öncelikle standartların yüksek olduğunu ve son derece iyi bir eğitimden geçeceğinizi bilmeniz gerekir. üstelik bazı üniversiteler Türkçe destekli eğitim verdiğinden siz zorlanmadan lisans eğitimlerinizi tamamlamanızı sağlıyor. Bosna Hersek üniversite eğitimi anlamında ücret olarak da düşük. Yani ortalama olarak 3 bin Euro vereceğiniz eğitimler aynı standartlara sahip bir başka Avrupa üniversitesi ile kıyaslandığından fiyat olarak bayağı altta kalıyor diyebiliriz. Zaten bu da tercih edilme oranını direkt olarak arttırıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı için üniversiteler ile sizin aranızdaki bağlantıyı direkt olarak sağlıyor ve istediğiniz bölüme yerleşmenizi kolaylaştırıyoruz.

Ayrıca yaşam kalitesinden bahsedecek olursak az önce de bahsettiğimiz gibi alışık olduğumuz bir kültürle iç içe olmanızın yanı sıra farklı ülkelerden tanıyacağınız insanlar da sizin geleceğinize pek çok şey katacaktır. Bu tür imkanları Türkiye’e bulmak mümkün değilken aynı zamanda Türkiye’den çok daha ucuza yaşantınızı idame ettirebilirsiniz. Bosna Hersek üniversite eğitimi anlamında ucuz bir ülkedir ve bir çok Avrupa ülkesine kıyasla da çok daha uygun fiyatlar ile barınma ve yiyecek gibi ihtiyaçlar giderilir. Bosna Hersek üniversiteleri arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız kurumumuz her zaman sizin için doğrusunu bulacak danışmanlara sahiptir.

Bosna Hersek Üniversite Eğitimi

Bosna-Hersek’in savaş sonrası tarihindeki en önemli gelişmelerden biri Mostar Üniversitesi’nin kurulmasıydı. Savaştan önce, Mostar’ın üniversitesi öğrencilerinin %1’inden daha azını eğitiyordu. Bugün, ülke nüfusunun %60’ından fazlası üniversite mezunudur. Bosna-Hersek’in savaş zamanı yıkımından modern bir ulusa geçişi birçok yönden vatandaşlarını eğiten üniversite sistemine atfedilebilir.

Şu ​​anda Bosna’da çok sayıda kamu ve özel üniversite bulunmaktadır. Bosna’daki en büyük üniversite, on üç fakülteden oluşan Saraybosna Üniversitesi’dir. Zenica Üniversitesi on bir fakülteye sahiptir ve ülkedeki iki devlet üniversitesinden biridir. Diğer önemli üniversiteler arasında Tuzla Üniversitesi, Foça Üniversitesi ve Bihaç Üniversitesi bulunmaktadır. Her üniversite öğretim amaçlı modern derslikler, kütüphaneler ve laboratuvarlarla donatılmıştır. Birçok üniversite kampüse giremeyen öğrenciler için çevrimiçi kurslar da sunmaktadır.

Bosna üniversiteleri oldukça pahalıdır ancak geleceğin vatandaşları için mükemmel eğitim fırsatları sunar. Her üniversitenin öğrenim ücretlerini yıllık olarak belirleyen bir öğrenci konseyi vardır. 2018-19 için öğrenim ücreti, Zenica Üniversitesi’nde dönem başına 290 ABD Doları ve Tuzla Üniversitesi’nde dönem başına 240 ABD Dolarıdır. Öğrenciler ayrıca hem ulusal hükümetlerden hem de Avrupa Birliği gibi uluslararası kuruluşlardan burslar yoluyla mali yardım alabilirler. Ayrıca, 18 yaşın üzerindeki tüm Bosna vatandaşlarının kendi ülkelerinde eğitim girişimlerini finanse eden vergileri ödemeleri gerekmektedir. Bu mali destek, her öğrencinin tanınmış bir üniversitede pratikte ücretsiz eğitim almasına olanak tanır.

Hem üniversiteler hem de politeknikler, diğer ülkelerdeki lisans dereceleriyle karşılaştırılabilir derecelere sahiptir. Üniversitelerde genel bilimler, beşeri bilimler, sosyal bilimler ve matematik gibi konularda uzmanlaşan öğrenciler. Bu arada, politekniklerde öğrencilere mühendislik, inşaat yönetimi ve bilgi teknolojisi gibi teknik dereceler verilir. Her iki kurum türü de geleceğin vatandaşlarına temel becerileri öğretmeye odaklansa da, farklı misyonları ve liderlik organları vardır. Doğal olarak, yapıdaki bu farklılık, personel atamalarının kurumlar arasında farklılık gösterdiği anlamına gelir – üniversite personelinin politeknik personele göre daha yüksek maaşları ve ek faydaları vardır.

Bosna üniversiteleri hukuk, kamu yönetimi gibi farklı alanlarda çeşitli yüksek lisans programları sunmaktadır. sosyal hizmet ve siyaset bilimi. Genel olarak konuşursak, yüksek lisans dereceleri Bosna üniversitelerinde verilen en yaygın derece türüdür. Bosna’daki çok sayıda üniversite mezunu, öğrencilerin kendilerine lise sonrası diploma vermeye istekli potansiyel işverenler bulmasını kolaylaştırıyor. Bu yüksek orta öğretim sonrası eğitim seviyesi, yabancı profesörlerin iyi bildikleri konularda ders vermek için Bosna üniversitelerini ziyaret etmelerini de kolaylaştırıyor. Akademi ve endüstri arasındaki bu karşılıklı ilişki, Bosna toplumunun ilerlemesi için hayati önem taşımaktadır

Bosna bir zamanlar savaş tarafından harap edilmiş olmasına rağmen, savaş sonrası yatırımlar, nüfusunun yüksek bir yüzdesinin dönüşe kadar kolej eğitimli olmasını sağlamıştır. Erişilebilir üniversiteler, modern tesislere sahiptir. gelecek nesil vatandaşları başarılı bireyler ve toplumun işlevsel üyeleri olarak yetiştirmek. Bosna’nın üniversite sistemi gibi orta öğretim sonrası eğitim girişimleri olmadan, modern uluslar yaratıcı ve ekonomik olarak duracaktır.

#bosnaherseküniversiteeğitimi

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!