Tuzla Üniversite

Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi gibi gelişmiş olanaklar ile insanlar hizmetler veren ve aynı zamanda Türk öğrenciler de çok ciddi avantajlar sağlayıyor.

Bosna Tuzla Üniversitesi

Tuzla Üniversitesi Bosna Hersek’in en önde gelen üniversitelerinden biridir. Toplam 13.000 öğrenciye ev sahipliği yapmıştır.

mavi diploma fırsatı

Tuzlanska Akademska Zabavna Organizacija veya Tuzla Akademik Eğlence Organizasyonu 1925 yılında Bosna-Hersek Tuzla’da kurulmuştur. 1971’de organizasyon Tuzla Üniversitesi olarak bilinen tam teşekküllü bir yüksek öğrenim kurumu haline geldi. Üniversitenin Tuzla’da FERİT Yerleşkesi, Miljacka Yerleşkesi ve Banjaluka Yerleşkesi olmak üzere üç kampüsü ve Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Biyoteknik Bilimler Fakültesi olmak üzere altı fakültesi bulunmaktadır. Bu fakülte ve kampüslere ek olarak, üniversitede ayrıca bir Lisansüstü Çalışmalar ve Araştırma Enstitüsü ile Uluslararası İşbirliği Ofisi bulunmaktadır.

tuzla üniversitesi avantajları neler1- Modern eğitim sistemi ile gelecek adına oldukça büyük işler yapmak isteyenlerin okumuş olduğu bir üniversitedir. Kariyerinize güç katacak bu üniversite sizi bekliyor!

2- Kolay iş bulma fırsatı ile dilediğiniz yerde rakiplerinizin önüne geçmek için bu üniversiteden mezun olmanız gerekiyor!

3- Türkiye ile olan yüksek benzerlik sayesinde kendinizi asla yabancı hissetmeyeceksiniz!

Üniversitenin hukuk fakültesi 1982 yılında kurulmuştur ve Adalet Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir. Hukuk, İş Hukuku, Ceza Hukuku ve Medeni Hukuk alanında lisans derecelerinin yanı sıra İş Hukuku ve Ceza Hukuku alanında Yüksek Lisans dereceleri sunmaktadır. Fakülte kütüphanesi 20.000 kitap, gazete, dergi ve süreli yayın kapasitesine sahiptir.

tuzla üniversitesi başvuru tarihleriTuzla Üniversitesi Tüm Fakültelerin Genel Listesi;

 • Oyunculuk, Üretim
 • Pazarlama, Muhasebe, İşletme Finans, Finans, Bankacılık, Sigortacılık Ekonomi
 • Üç Yıllık çalışma: Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Yönetim ve Girişimcilik
 • Fizik tedavi, Eğitim Rehabilitasyon, Davranış Bozuklukları
 • Elektrik enerjisi, Teknik Bilgisayar Bilimleri, İletişim
 • Üç yıllık çalışma- Koçluk: Spor, Özel uygulamalar
 • Boşnak dili ve edebiyatı, Tarih, Pedagoji-Psikoloji, Gazetecilik, Sosyal hizmet, Sosyoloji, Felsefe, İngiliz dili ve edebiyatı, Alman dili ve edebiyatı, Türk dili ve edebiyatı
 • Üç yıllık çalışma: Sınıf Öğretim, Teknik Eğitim ve Bilişim
 • Enerji Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, Mekatronik
 • Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya
 • Üç yıllık çalışma: Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji
 • Gıda Teknolojileri: Kimyasal Mühendisliği, Çevre Mühendisliği Cevre Koruma
 • Madencilik, Jeoloji, İnşaat Mühendisliği, Kuyu Mineralleri, Güvenlik çalışmaları ve yardım
 • Üçyıllık çalışma: Güvenlik ve Yardım

Öğrenciler bu kütüphane aracılığıyla Jurnal Ekspert, Lex Online ve SCC Online gibi yasal veri tabanlarına erişebilmektedir. Fakültenin hukuk kliniği modern teknoloji ile donatılmıştır ve yasal veri tabanlarına, hukuk kütüphanesine ve mahkeme sisteminden dava dosyalarına erişimi olan bilgisayarlar içerir. Sahte bir duruşma odası, öğrencilerin yasal davalarını simüle edilmiş mahkeme koşulları altında gerçekleştirmelerine olanak tanır. Öğrenciler, müvekkillerini hem cezai hem de hukuk davalarında mahkemede temsil ettikleri için gerçek dünya deneyimi kazanırlar. Fakülte ayrıca, öğrencilerin sınıf ortamı dışında pratik deneyim kazanmaları için diğer şehirlerdeki mahkemelere geziler gibi ders dışı etkinlikler düzenlemektedir.

tuzla üniversitesi güncel fiyat listesi

EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK DİLİ LİSANS HAZIRLIK ÜCRETİ
TIP BOŞNAKÇA 2.500€ 2.500€
PAZARLAMA BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ECZACILIK BOŞNAKÇA 2.500€ 2.500€
MUHASEBE BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
FİZİK TEDAVİ BOŞNAKÇA 2.500€ 2.500€
İŞLETME FİNANS BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
HUKUK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
FİNANS BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BANKACILIK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
HARİTA MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SİGORTACILIK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ELEKTİRİK MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
EKONOMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BEDEN EĞİTİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
KİMYASAL MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BOŞNAK DİLİ VE EDEBİYATI BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
PEDAGOJİ-PSİKOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ÜRETİM MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
GAZETECİLİK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MADEN MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SOSYAL HİZMET BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
GIDA MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SOSYOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
JEOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ALMAN DİLİ VE EDEBİYATI BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
DRAMATİK SANATKAR AKEDEMİSİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€

Üniversitenin ekonomi fakültesi, öğrencileri işletme, girişimcilik, finans ve ekonomi alanlarında kariyer yapmak amacıyla yetiştirmek amacıyla 1989 yılında kurulmuştur. Fakülte, Pazarlama veya Finans seçenekleriyle İşletme alanında Lisans dereceleri sunar; Girişimcilik odaklı lisans dereceleri; Finans veya Uluslararası Finans seçenekleriyle lisans dereceleri; İş Analitiği veya Finansal Analiz seçenekleriyle lisans dereceleri; İşletme Yüksek Lisans dereceleri; Uluslararası İşletme alanında yüksek lisans dereceleri; Finans alanında yüksek lisans dereceleri; Politik İktisat alanında yüksek lisans dereceleri; Ekonomik Kalkınma alanında yüksek lisans dereceleri; ve İşletme veya Ekonomik Sistemlerde Doktora.

en çok tercih edilen üniversite bölümleri tuzlaEkonomik analiz laboratuvarı, öğrencilere Bosna Hersek veya uluslararası piyasalardan gerçek ekonomik verileri kullanarak temel ekonomik kavramları öğrenme fırsatı sunar. Öğrenciler, SPSS veya STATA gibi istatistiksel yazılımları kullanarak analiz etmeden önce Excel elektronik tablolarını kullanarak ekonomik verileri nasıl toplayacağını öğrenirler. Ana kampüsüne ek olarak, üniversitenin Banjaluka, Brčko ve Gradačac’ta da Doğu Bosna-Hersek’teki öğrencilere çevrimiçi kurslar sunarak eğitim fırsatlarını genişletmek için tasarlanmış bölgesel merkezleri vardır.

tuzla üniversitesi kabul edilme şartları

 1. Lise mezunu olmak.
 2. Lisede disiplin cezası almamak.
 3. Sabıka kaydı temiz olması.
 4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

1958 yılında yüksekokul olarak eğitime başlayan Tuzla Üniversitesi, Bosna hersek üniversiteleri eğitim sistemine de dahildir. Tuzla üniversite tercihlerinde daha da fazla rağbet görmeye başlayan bir üniversite haline gelen Tuzla Üniversitesi, iki ve dört senelik fakülte eğitimlerinde kaliteyi büyük oranda arttırmıştır. Günümüzde sayısı 13 olan Tuzla Üniversitesi fakülteleri, Bologna Kriterleri’ne de uygun bir yükseköğretim programına sahiptir.

tuzla üniversitesi kayıt belgeleriBOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

 • Kimlik Fotokopisi
 • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
 • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
 • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
 • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

1972 yılından başlayarak Bosna hersek üniversitesi gibi kurumlarla ve yurtdışında eğitim veren birçok üniversite ile işbirliği yapan okul, Bosna hersek’teki üniversiteler arasındaki saygın konumunu korumaktadır. Tuzla Üniversitesi lisans programlarındaki öğrencilere hiçbir kültürel farklılık yaşatmadan Avrupa kalitesinde verilen eğitim; kongreler, fuarlar, bilimsel araştırma çalışmaları, uluslararası projeler gibi birçok alanı kapsamaktadır. Eurostar Yurt dışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan profesyonel danışmanlık, aracılık faaliyetleri, dil eğitimi programları, karşılama ve yerleştirme hizmetleriyle Tuzla Üniversitesi lisans eğitimine siz de dahil olabilirsiniz. Son dönemde yoğun bir talep gören Tuzla Üniversitesi Mühendislik Eğitimi için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabileceğiniz gibi, Tuzla Üniversitesi harçları ve diğer tüm konularda da sorularınıza yanıt bulmak için bizi arayabilirsiniz. Tuzla Üniversitesi başvurusu sürecinizi hemen başlatacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa’nın merkezinde sürdüreceğiniz eğitim hayatınızda da her zaman size destek olmaya devam edecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

+387 35 300-50 nolu telefon numarası Bosna Hersek Tuzla üniversitesine ait olan telefon numarasıdır.

Tam tamına 500 kişilik bir üniversite personeli olması ile birlikte öğrencilerin tamamına kariyer hayatlarında yardımcı olmuşlardır.

Tuzla üniversitesinde eğitim görmek için uzman ve alanında profesyonel ekibimiz ile iletişime geçmeniz ve gerekli evrakları teslim etmeniz dahilinde eğitim görebilme fırsatını yakalayabilirsiniz.

tuzla üniversitesituzla üniversitesi

#tuzlaüniversitesi #tuzlaüniversitesieğitim #tuzlaüniversitesivebölümleri #tuzlaüniversitefakülteleri #tuzladaeğitim

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!