tıp üniversitesi

Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi

Çok önemli yapı ve eserlere ev sahipliği yapan travnik şehri özellikle turistlerin en uğrak adreslerinden olması ile tanınmaktadır.

Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi

Travnik tarihi ve doğal güzellikleri ile ünlü bir Bosna Hersek şehridir. Bosna Hersek’in merkezindeki bu şehirde en önemli tarihi eserlerden biri Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi’dir. Ünlü yazar İvo Andric bilindiği üzerek günümüzün edebiyat alanındaki en geçerli ödül olan Nobel ödülüne sahip olmuştur.
Yazarın özellikle Drina köprüsü isimli Bosna Hersek’i anlatan eseri Nobel edebiyat ödülünü kazanmasında epey etkili olmuştur. Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi gibi böylesine ünlü bir yazarın doğduğu evi Travnik’te okurken yakından görme, bolca fotoğraf çekme imkânına sahip olabileceksiniz.
Yurtdışı eğitim denildiğinde akla gelen ülkelerden birincisi Bosna Hersek’tir. Özellikle Bosna Hersek’in en harika şehirlerinden biri olan Travnik’de öğrenci olmak bir ayrıcalık haline gelmiştir.
Osmanlı döneminde birden çok vezire ev sahipliği yapan Travnik şehri vezirler şehri olarak da bilinmektedir. Şehirdeki Osmanlı mimarisini yansıtan onlarca eser günümüzde de varlığını sürdürmektedir. Travnik ’deki Türk öğrenciler bu eserlerin sayesinde kendilerini ülkelerinde gibi hissetmektedirler.
Tek bir fotoğrafa yaklaşık 40 camiinin sığdığı söylenen Travnik şehrinde, söylenildiği gibi çok fazla camii olduğunu göreceksiniz. Şehirden yükselen ezan sesleri ile kendinizi ülkenizden uzak hissetmeyecek, yabancı memlekette olmanın zorluklarını yaşamayacaksınız. Şehirde geçmişe giderek bolca Osmanlıyı yâd etme imkânını bulabileceksiniz.
Travnik’te modern yaşam koşulları
Tarihi güzelliklerinin dokusu bozulmadan günümüze getiren Travnik şehrinde yaşam koşulları son derece moderndir. Ekonomik ve kaliteli bir öğrencilik hayatını gezerek, yepyeni bir ülke keşfederek yaşayabilirsiniz. Camii, medrese ve Travnik Nobel Ödüllü Yazar İvo Andric Evi gibi tarihi ve turistik mekânları rahatlıkla gezebilecek, dinlenme molalarınızda da Türk lokumu eşliğinde Türk kahvenizi yudumlayabileceksiniz. Tüm bunları Avrupa’nın merkezindeki Bosna Hersek’te okuyarak gerçekleştirebilecek, yurtdışında okumanın ayrıcalıklarını yaşayabileceksiniz.

#travniknobelödüllüyazarivoandricevi

Travnik Nobel Ödülü

Travnik, Bosna-Hersek, Nobel Ödülü’nün birçok ödüllü sahibinin evidir. Pearl Buck, Ralph Bunche ve Bernard L. Lown dahil olmak üzere Travnik’ten birçok Nobel ödülü sahibi övgü aldı. Ayrıcalıklı bir kasaba olan Travnik vatandaşları, kasabaları ve şanlı geçmişiyle büyük gurur duyarlar.

Travnik vatandaşları, her şeyden önce entelektüel farkındalığı ve yetkinliği ödüllendirir. İnsanları birleştirdiği için zekaya çok değer verirler. Bu zihinsel entegrasyon, kültürler arasında hoşgörü ve karşılıklı saygıyı teşvik eder. Bu nedenle, Travnik kasabası Nobel ödüllülere mükemmel bir ev sahipliği yapmaktadır. Nobel ödüllü kişiler Travnik’te sıcak bir şekilde karşılanır ve araştırmalarını yürütmek için ihtiyaç duydukları tüm kaynaklar verilir. Bu, para, laboratuvar ekipmanı ve çalışmalarını sürdürmek için gerekli diğer her türlü desteği içerir.

Bu desteğin bir sonucu olarak, Travnik’ten birçok Nobel ödülü sahibi övgü aldı. Ödüllendirme komitesi, hem yetkin araştırmacılar hem de ahlaki insanlar olan adayları arar. Travnik’teki varlıkları, buradaki vatandaşlar tarafından her iki niteliğin de kutlanmasını sağlıyor. Ödül komitesi ayrıca Travnik’ten bir araştırmacının ödülün önemini anlayacağına ve ödülü alırken uygun tevazu göstereceğine inanmaktadır. Kısacası, Travnik kasabası, şanlı geçmişini tam olarak onurlandırmak için gereken her şeye sahiptir.

Travnik, Nobel ödüllü sahiplerini desteklemenin yanı sıra, her yıl birkaç Nobel Ödülü törenine de ev sahipliği yapıyor. Bu yorucu etkinlikler, ev sahibi şehirlerin tüm katılımcılara uygun konaklama ve yiyecek tedarik etmelerini gerektirir. Her ödül sahibi, hem ücretli personelden hem de bu amaç için ücretlerini feda etmeye istekli aile üyelerinden oluşan bir çevre ile şık bir şekilde gelir. Herkes şık bir şekilde geldikten sonra, her konuğa kalacak uygun bir yer ve damak tadına uygun yemekler verilir. Festivaller, o yıl Travnik’te bulunan tüm ödül sahiplerinin katıldığı büyük bir ödül töreniyle sona eriyor.

Nobel ödüllü kişilere ev sahipliği yapmak, bir topluluğun kültürü ve zekayı tanıtması için harika bir yoldur. Ev sahibi bir kasaba sadece dünyaca ünlü olmakla kalmaz, aynı zamanda her vatandaş aynı zamanda bilimdeki en prestijli ödüller tarafından tanınmaktan gerçekten onur duyar. Herkes bir Nobel Ödülü sahibine ev sahipliği yapmaktan yararlanabilir; ancak, bütün bir kasabaya ev sahipliği yapmak, dahil olan herkesin yararınadır.

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!