Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi her zaman için insanların hayallerini süsleyen saygın bir meslek olmuştur. Özellikle sizler için...

Bosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek üniversitesi mimarlık fakültesi ülkemizden birçok genci kendisine çeken kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Bosna’daki her üniversitede bulunan mimarlık fakültesine giriş için herhangi bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Ülkedeki üniversitelerde eğitim görebilmek için ihtiyacınız olan şey lise diplomanızdır. Hem uygun fiyatları bulunan hem sınavsız giriş sağlayan hem de iyi bir eğitim sunan bu üniversiteler sayesinde alanınızda uzman olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında sizler için en uygun olacak üniversiteyi buluyor ve gerekli ayarlamaları yapıyoruz. Üniversiteler hakkında merak ettiğiniz her soruyu cevaplamaya hazır olan profesyonel bir ekibe sahibiz.

Bosna Hersek’teki Gorajde, Mostar, Zenica, Uluslararası Travnik, Saraybosna ve Tuzla üniversiteleri içinden size en uygununu bulmamız için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetimizden yararlanın. Aynı zamanda danışmanlık hizmeti kapsamında oturma izni, okula başvuru evraklarının tercümesi ve gönderimi, konaklama tesisi bulunması gibi her işlemi de sizin için gerçekleştiriyoruz. Siz gelmeden tüm işlemleri ayarlıyor ve güvenle yerleşmenizi sağlıyoruz. Bosna Hersek üniversitesi mimarlık fakültesi genelinde 2000 Euro ödeme yapmanız gerekmektedir. Üniversiteler bu eğitimi Boşnakça verdiği için bir yıl hazırlık da okumanız gerekir. Bunun yanında ülkedeki Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe olarak mimarlık fakültesinde okumanızı sağlamaktadır. Buranın ücreti 2500 Eurodur. Bu üniversiteyi seçtiğiniz takdirde hem hazırlık okumamış olacaksınız hem de anadilinizde eğitim göreceksiniz.

Bosna Hersek’de okumayı tercih ederek kendinizi hem akademik anlamda yeteri kadar geliştirip alanınızda uzman olabilir hem de kişisel ve sosyal düzeyde gelişim gösterebilirsiniz. Bu nedenle Bosna’da ki üniversiteleri tercih etmeniz çok doğru bir karar olacaktır. Yurt dışında okumak, anadilinde eğitim görmek, farklı kültürlerle etkileşimde bulunabilmek, uygun ücretlerle okumak istiyorsanız Bosna’da ki üniversiteleri tercih etmenizi öneririz. Eğitim danışmanlığı kapsamında bizden daha fazla bilgi almak istiyorsanız hemen ulaşabilirsiniz. Ülkemiz kültürüne benzer yönleri bulunan Bosna Hersek’de hem ihtiyacınız olan eğitimi alacak hem de sosyal aktivite bakımından tatmin olacaksınız. Bosna Hersek üniversitesi mimarlık fakültesi başvurusu için bize ulaşın, biz de sizin için gerekli olan tüm evrak ve konut ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olalım.

Bosna Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Fakülteleri

ULUSLARARASI TRAVNİK ÜNİVERSİTESİ

HUKUK FAKÜLTESİ·

 

Hukuk

POLİTEKNİK FAKÜLTESİ

·  Mimarlık

·  İnşaat Mühendislik

·  Makine Mühendislik

·  Elektrik Mühendislik

·  Bilgisayar Mühendisliği

·  Telekomünikasyon

·  Lojistik

·  Mühendislik Yönetimi

·  İş Güvenliği

MEDYA ve İLETİŞİM FAKÜLTESİ

·  İletişim

·  Medya ve Gazetecilik

EKONOMİ FAKÜLTESİ·

 

Finans, Muhasebe ve Denetim

·  Bankacılık ve Sigortacılık

·  Pazarlama ve Ticaret

·  Girişimcilik ve Serbet Meslek

·  Turizm ve Otelcilik

·  İşletme Ekonomisi

·  İşletme Yönetimi

·  İşletme Enformatiği

TRAFİK FAKÜLTESİ

·  Karayolu ve Kentsel Ulaşım

·  Trafik Yönetimi

·  Hava Taşımacılığı

EKOLOJİ FAKÜLTESİ

·  Uygulama Ekoloji

·  Çevre Koruma

Mimarlık Eğitimi İle Bosna Hersek

Bosna-Hersek, güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. 20 yıldan az bir süredir tek bir ülkenin parçası olan iki entiteden oluşur: Bosna-Hersek. Her iki kuruluş da ortak bir sermayeye sahiptir, ancak her birinin kendi yasama organları vardır. ‘Bosna’ adı, ‘köprü’ için Latince terimden gelir. Bu şekilde, coğrafi ad güçlü mimari çağrışımlara sahiptir.

Bosna mimarisi, coğrafi konumuyla tanımlanır – farklı kültürleri ve etnik grupları birbirine bağlayan köprüler. Bu yüzden Bosna’nın tarihi mimari açısından çok zengindir; kendine özgü tarzında harmanlanmış birçok farklı mimari geleneğe sahiptir. Bosna’nın iki yarısını birbirine bağlayan merkezi köprü, Bosna-Hersek’teki çeşitli kültürleri birleştirmek için özel olarak inşa edilmiş bir otoyol. Bu otoyol, farklı mimari tarzların estetik bir etki yaratmak için nasıl bir araya gelebileceğinin bir örneğini sunuyor.

Bosna, Roma, Bizans ve İslami etkileri harmanlayan zengin bir mimari tarihe sahiptir. Romalılar, MÖ 100 civarında Bosna olarak bilinen bölgeyi fethetti. Ancak Boşnakça veya Boşnakça Latin alfabesi Romalılar tarafından benimsenmedi; bunun yerine kayıtları için bir Yunan alfabesi kullandılar. Roma’nın düşüşünden sonra, merkezi Yunanistan’da olan Bizans İmparatorluğu, yaklaşık 500 yıl boyunca Avrupa’nın çoğunu ele geçirdi. Daha sonra bu alanların kontrolünü Bosna’daki kültürel muadillerine devrettiler. Bu süre zarfında, kiliseler ve kaleler de dahil olmak üzere birçok önemli bina inşa edildi. Birçoğu bugün hala Bosna tarihi ve mirasının hatırlatıcıları olarak duruyor.

Sık Sorulan Sorular

Mavi diploma ne anlama geliyor?

Mavi diploma veren üniversite, lisans veya lisansüstü eğitiminizin bir AB ülkesinde geçerli olduğunu kanıtlayan bir belgedir.

Bosna Hersek üniversitelerinde mavi diploma var mı?

Bosna-Hersek’teki üniversiteler mavi diplomalar veriyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’ndan da destek alabilirsiniz.

Kırmızı diploma ne anlama geliyor?

Bu, onur derecesiyle mezun olmaya hazırlanırken kırmızı ve altın yaldızlı çerçeveli bir diplomadır.

Ne okursam yurt dışında çalışabilirim?

Psikoloji, Matematik, Bilgisayar Programcılığı, Yazılım, Dil, Eczacılık, Tıp alanları yurtdışına çıkmanızı sağlayacak en önemli meslek alanlarıdır.

-Birçok ünlü Bosna mimari simgesi UNESCO Dünya Mirası siteleri olarak listeleniyor. Böyle bir site, Seidnitz, Bosna-Hersek’teki Roman Thermae kompleksidir. Bu kompleks, MS 300 civarında İmparator Diocletian’ın saltanatı sırasında inşa edildi – şu anda dünyada kalan üç Thermae kompleksinden biri. BH kıyısındaki Kula Körfezi, başka bir Dünya Mirası alanına ev sahipliği yapıyor – Venedik’in ulaşım amaçlı gondol inşa etmeye ilk başladığı yer. Gondol taşımacılığı bugün hala Kula Körfezi’ndeki turistik yerlerde kullanılmaktadır.

İtalya, Türkiye ve Yunanistan’dan doğuya doğru Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri olan Bosna-Hersek, Avrupa kültürü için çok tarihi bir öneme sahiptir. Köprüleri, Bosna Hersek’in her yerinden farklı kültürel grupları birbirine bağlar; Bosna-Hersek’in bağımsız bir ülke olarak son 700+ yıllık varlığından bu kadar çok önemli simgeye sahip olmasının nedeni budur. Nihayetinde, bu kültürel kalıntılar, farklı etnik kökenler, büyüklük elde etmek için zorlu koşullar altında birlikte çalıştığında neler olabileceğini gösteriyor – bu, Avrupa’nın en eşsiz mimarisi ve geleneklerinden bazılarıyla sonuçlanabilir!

Üniversitenin Konumu

#bosnadaegitim #bosnahersekfakülteleri #bosnahersekteegitim #eurostaregitim #yurtdisiegitim

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!