Bosna Üniversite Eğitimi

Bosna hersek’te üniversite eğitimi almak sanıldığı kadar zor değildir. Bunun için tek yapmanız gereken lise diplomanız ile gidip...

bosna universite

Bosna Üniversite Eğitimi

Bosna Üniversite Eğitimi YÖK Denkliği açısından tercih edilen bir eğitimdir. Burada eğitim alan öğrencinin, alacağı diploma hem Türkiye’de hem de çoğu dünya ülkesinde geçerli olmaktadır. Eğitimde AGİK güvencesi bulunmakta olduğu için öğrenci ve velileri tarafından tercih sebebi olmaktadır. AB kalitesinde bir eğitimi çok ucuza alabilmek fırsatını yakalamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere en iyi şekilde destek verebilmektedir. Eurostar, uzun yıllardır Bosna Hersek ve pek çok yurtdışı eğitimi için öğrencilere bilgi ve işlem desteği verebilmektedir. Bu sayede geleceğe iyi bir donanımla yürüyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Siz de hayatınıza daha net bir yön verebilmek için danışmanlarımız ile bir görüşmelisiniz. Sizin için doğru olanı sizinle birlikte başarmak isteyen profesyonel bir ekip tarafından bekleniyorsunuz.
Bosna Üniversite Eğitimi dilerseniz 3 + 2 180 ECTS dilerseniz 4 + 1 240 ECTS şeklinde ilerleyebilmektedir. 

Uluslararası Travnik Üniversitesinde;
Hukuk Fakültesi
Ekonomi Fakültesi
Ekoloji Fakültesi
Politeknik Fakültesi
Trafik Fakültesi
Medya ve İletişim Fakültesi

 

Olmak üzere 6 fakülte bulunmaktadır. Bu üniversitelere giriş yapabilmeniz için lisede hangi bölümden mezun olduğunuzun da bir önemi bulunmamaktadır. Siz lise mezuniyeti sonrasında istediğiniz mesleğe kavuşabilmek için istediğiniz eğitimi alabilmektesiniz. Konuyla ilgili herşeyi merak edebilirsiniz ve bu durumda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibat geçebilirsiniz. Bunun için bizi arayın, size en yakın tarihe randevu verelim.
Bosna Üniversite Eğitimi için Türkçe destekli eğitim almayı düşünüyor olabilirsiniz. Yabancı bir ülkede böyle bir imkânın olduğunu hiç düşünmüyor olabilirsiniz. Fakat böyle bir imkân var. Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitim aldığınızda, Türkçe destekli eğitim fırsatından yararlanabilirsiniz. Uluslararası Travnik Üniversitesi, Travnik’te. Burası Saraybosna’ya sadece 90 km. Bölge halkı yine çok samimi ve öğrenciler için sosyalleşebilecek çok sayıda yer de bulunmakta. Travnik Nobel Edebiyat ödülü almış olan bir yazarın da doğup büyüdüğü yer olarak biliniyor. Bu açıdan da çok ünlü bölgeler arasında yer alıyor. Bu yazarın adı İvo Andriç. Öğrenciler yurtlarda ya dakikalık evlerde kalabiliyorlar. Eurostar sizlere isteklerinize göre hizmetlerini sunuyor.

#bosnaüniversiteeğitimi

Bosna Üniversite Eğitimi

Bosna-Hersek, Güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. Bosna-Hersek Federasyonu ve Sırp Cumhuriyeti olmak üzere iki özerk oluşumdan oluşur. Her iki kuruluş da ülkenin arazi alanının çoğunu kapsıyor. Bosna-Hersek nispeten yeni bir ülkedir. Yugoslavya’nın dağılmasından sonra 1992’de bağımsız bir devlet oldular. Bosna-Hersek’ten gelen öğrenciler, Avrupa’nın diğer bölgelerinde, Kuzey Amerika’da ve dünyanın diğer ülkelerinde yurtdışında eğitim görme fırsatına sahiptir.

Bosna Hersekli öğrencilerin çoğu eğitimlerini yurt içinde veya yurt dışında sürdürmektedir. Ancak, evde derslere katılan birkaç kişi var. Yüksek öğrenim için birincil kurum, Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’daki B-HSD Üniversitesi’dir. Sırp Cumhuriyeti bünyesinde ayrıca birkaç üniversite bulunmaktadır. Her iki kuruluşta da birkaç özel kolej ve üniversite vardır. Eğitim seçeneklerindeki bu çeşitlilik, öğrencileri farklı öğretim yöntemlerine, kültürlere ve öğrenme sistemlerine maruz bırakarak bölgesel kalkınmayı teşvik etmeye yardımcı olur.

Bosna Hersek, bir kültür merkezi ve sanat cenneti olarak zengin bir tarihe sahiptir. Dünyanın dört bir yanından birçok sanatçı burada ilham buldu; hatta bazıları kariyerleri başladıktan sonra Bosna-Hersek’e yerleşmeyi bile tercih etti. Bu, son yıllarda yerli sanatı teşvik etmek için birçok kültürel kurumun kurulmasına yol açtı. Bu, Bosna-Hersek’ten gelen öğrenciler için yurtdışında eğitim fırsatlarında bir artışa yol açmıştır. Şu anda Saraybosna Üniversitesi tarafından yerel sanatçılara ve yaratıcılara uluslararası ilgi çekmek amacıyla yürütülen birkaç program var.

Ülkenin konumu onu yurtdışında eğitim için ideal kılıyor. Bosna-Hersek’ten çoğu öğrenci Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya, İsviçre ve Belçika gibi Avrupa ülkelerinde eğitim görmektedir. Boşnak öğrenciler için diğer popüler eğitim yerleri İngiltere, Yunanistan, Türkiye, Kıbrıs ve Malta’dır. Bununla birlikte, Bosna-Hersek’ten gelen öğrenciler için yurtdışında birçok eğitim fırsatı bulunmaktadır. Avustralya, Yeni Zelanda, Çin, Hindistan, Brezilya, Arjantin ve Küba gibi uzak ülkelerde de özel olarak Bosna-Hersek’ten gelen öğrencilere yönelik programlar bulunmaktadır.

Bosna-Hersek’ten gelen öğrenciler, eğitimlerini her yerde sürdürme fırsatına sahiptir. memleketlerinde akredite bir kuruma hak kazandıkları sürece hoşlanırlar. Ülke şimdi çeşitli sanatsal çabalarla kültürel gelişimi teşvik ediyor ve bu da onu uluslararası öğrenci değişimi için ideal bir yer haline getiriyor. Öğrenciler, yurt dışı eğitim programlarını kültür merkezlerinden veya kendi başlarına internet arama motorlarından kolayca bulabilirler.

Sık Sorulan Sorular

Saraybosna ev kiraları ne kadar?

Konaklama ücreti Bosna Hersek’te ortalama kira 2 kişi için aylık 2110 lira civarında ve bu rakam elektrik, su vs dahil olmak üzere 1500 – 3000 liraya ulaşıyor. Yurt ücretleri, oda tipine ve şehre göre kişi başı aylık 2500-5000 TL arasında değişmektedir.

Bosna Hersek zengin mi?

Bosna Hersek ekonomisi tarım, turizm ve sanayinin hakim olduğu bir geçiş ekonomisidir. Ülkenin 1992 ve 1995 yılları arasındaki iç savaşı nedeniyle, üretim %80 oranında düştü ve işsizlik keskin bir şekilde arttı. 2000’li yıllardan itibaren ülke ekonomisi yeniden büyümeye başlamıştır.

Hukukta mavi diploma var mı?

Hukukta mavi derece yoktur. Aksi takdirde KKTC’de çalışabilirsiniz. Bunun yanında arkadaşınızın dediği gibi Türkiye’yi temsil eden bir şirkette çalışabilirsiniz ya da belki AİHM, CAS vb. yerler vardır.

Bosna Hersek’te oturma izni nasıl alınır?

Bosna Hersek’te oturma izni almak için aile birleşimi, evlilik, eğitim, staj veya girişimcilik gereklidir. Bu sebeplerden birine başvurarak oturma izni alabilirsiniz. Diğer şartlar, geçerli bir pasaport, yeterli geçim kaynağı, konaklama, mali yeterlilik, sağlık sigortası ve sabıka kaydının olmamasıdır.

Üniversitenin Konumu

#bosnahersek #bosnadaegitim #hersekbihac #eurostaregitim #bosnadauniversiteegitimi

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!