Bosna Hersek Eğitim Danışmanlığı

Bosna Hersek Eğitim Danışmanlığı

Bosna Hersek eğitim danışmanlığı hizmeti sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamızla sizlere en uygun üniversiteleri ve bölümleri...

Bosna Hersek Eğitim Danışmanlığı

Bosna Hersek eğitim danışmanlığı hizmeti sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamızla sizlere en uygun üniversiteleri ve bölümleri seçmenizde rehberlik ediyoruz. Oryantasyon sürecinde yanınızda oluyor ve yurt dışında konaklama sorunlarınıza çözüm buluyoruz. Eğitim danışmanlığı kapsamında üniversite tercihleriniz bölüm seçimlerinizin yanında siz gelmeden konaklama hizmetini de sağlamış oluyoruz. Böylece sizin en güvenli şekilde yerleşmenizi sağlıyoruz. Sizin için gerekli olan oturma izni, polis kaydı gibi evrakları sizin için hazırlıyoruz. Yurt dışı eğitiminiz için gerekli olan evrakları da yetkili makamlara tercüme ederek ulaştırma görevini üstleniyoruz. Bosna Hersek’te okuma kararınız sonrasında tüm bunlar için bize ulaşmanız yeterli. Biz sizlere gerekli yardım ve desteği sunacağız.

Bosna Hersek’teki okullar eğitim yönünden oldukça gelişmiştir. Kişiye yönelik bir eğitim anlayışı güden ve hemen hemen her bölümün bulunduğu üniversiteler arasında Boşnakça, İngilizce ve Türkçe destekli eğitim verenler bulunuyor. Bunlar içinden size en uygununu bulmak konusunda profesyonel ekibimizle çalışıyoruz. Hayatınızın bütününü etkileyecek olan üniversite yıllarını en güzel ve en doğru tercihlerle geçirmenize yardımcı oluyoruz. Hem akademik hem sosyal anlamda sizi geliştirecek ve size katkı sağlayacak seçenekleri değerlendiriyoruz. Bosna Hersek eğitim danışmanlığıalanında isteklerinizi göz önünde bulundurarak doğru hizmetleri veriyoruz. Yurt dışında okumak eğitim danışmanlığından yararlandığınız takdirde sizin için çok daha kolay olacak.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketimizde sorumluluk ve tecrübe sahibi kişilerle beraber çalışıyoruz. Sizin için önemli bir karar olan ve meslek tercihinize bir adım atmanızı sağlayan üniversite seçiminizde sizi her yönden olumlu etkileyecek kararlar almanıza yardımcı oluyoruz. Sadece bu noktada bitirmiyor ve kişisel olarak Bosna Hersek’te ihtiyaç duyabileceğiniz her konuda yardımcı oluyoruz. Bosna Hersek, ülkemizle ulaşımı kolay olan ve ortak bir tarihi bulunan ülke olması ve Türkçe destekli eğitim veren üniversitelerin bulunması nedeniyle ülkemiz gençlerince çok tercih edilmektedir. Sınavsız alım yapan üniversiteleri, verdikleri kaliteli eğitimle alanında uzman kişiler yetiştirmekte oldukça başarılı. Bosna Hersek eğitim danışmanlığı kapsamında size tüm bunları merak ettiğiniz her detayıyla bildirmeye ve yardımcı olmaya hazırız.

Bosna Hersek ve Eğitim

Bosna-Hersek, başlangıçta bölgenin tüm topraklarına atıfta bulunan eski bir isimdir. Bugün ‘Bosna’, bu bölgedeki iki ana etnik gruptan biri olan Bosnalı Müslümanlara atıfta bulunuyor. ‘Herzeg-ovina’, 1878’de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve daha sonra İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman Üçüncü Reich tarafından ilhak edilen aynı adı taşıyan Avusturya-Macaristan eyaletini ifade eder. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Bosna-Hersek, eski Yugoslavya içinde bağımsız bir ülke oldu. Ancak Bosna milliyetçiliği, kısa sürede bölgesel ve siyasi bölünmelerle birlikte ulusal ve dini kimliğin karmaşık bir karışımına dönüştü.

Bosna, Hırvatistan ve Sırbistan’ın eğitim sistemlerinden ayrı olarak kendi eğitim sistemine sahiptir. Ülkenin mevcut eğitim sistemi, önceki eğitim altyapısının çoğunu yok eden bir yıllık savaşın ardından 2009 yılında faaliyete geçti. Eğitim sistemi ilkokul, ortaokul ve liseyi içerir. Her seviye, her biri üç yıldan oluşan bir ‘aşama’ adı verilen üç yıllık bir döngü içerir. Ortaokuldan sonra, öğrenciler isteğe bağlı olarak üniversiteye hazırlanabilir veya çeşitli alanlarda kariyer hazırlıkları için isteğe bağlı bir teknik uzmanlık kursu alabilirler.

Bosna Hersek’te eğitim, 1995’te savaşın sona ermesinden bu yana önemli ölçüde iyileşmiştir. 7 yaşındaki çocuklar için eğitim zorunludur. 14 yaşına kadar, ancak 6 ila 14 yaş arasındaki tüm çocukların en azından yarı zamanlı olarak okula gitmeleri gerekmektedir. Ülkenin anayasası ücretsiz halk eğitimini garanti ediyor ve tüm okulların programlarını etkin bir şekilde yürütmek için yeterli finansmana erişimi var. Öğrencilerin toplam yüzde 88’i bu eski Yugoslavya cumhuriyetinde ilkokulu tamamlıyor ve bu da onu Doğu Avrupa’daki komünizm sonrası ülkeler arasında en yüksek oranlardan biri yapıyor.

Bosnalı öğrenciler akademik açıdan AB üye ülkeleri arasında altıncı sırada yer alıyor verim. Ancak, hala ülkenin eğitim sisteminin karşı karşıya olduğu çözülmesi gereken bazı sorunlar var. Bu sorunlar, temel olarak, düşük öğretmen nitelikleri ve düşük öğretmen morali ile görme veya işitme engelli öğrenciler gibi özel ihtiyaçları olan öğrenciler için eski ders kitapları ve öğrenme materyalleri etrafında dönmektedir. Buna ek olarak, Bosna’nın öğrencileri arasındaki yüksek okul terk oranı, düşük öğretmen nitelikleri ve öğrenimlerine karşı olumsuz öğrenci tutumu ile çok bağlantılıdır.

Genel olarak, Bosna savaşının sona ermesinden bu yana eğitim sistemini iyileştirme yönünde büyük adımlar atıyor on altı yıldır evvel. İlkokulu tamamlama oranları yüksektir, ancak düşük öğrenci motivasyonu ve özel ihtiyaçları olan öğrenciler için eski ders kitapları ve öğrenme materyalleri nedeniyle lise düzeyinde iyileştirme için yer vardır. Bu sorunlara rağmen, Bosna’nın eğitim sistemi, güçlü devlet desteği ve eğitim programları için finansman temeli nedeniyle hala Güneydoğu Avrupa’nın en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor.

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!