Bosna Hersek İle Üniversiteler

Bosna Hersek Kaç Üniversite Var ve Listesi Bosna Hersek eğitim ücretleri ile ilgili bilgi sunacağımız makalemizi ilk olarak Bosna Hersek hakkında kısa bi...

Bosna Hersek Kaç Üniversite Var ve Listesi

Bosna Hersek eğitim ücretleri ile ilgili bilgi sunacağımız makalemizi ilk olarak Bosna Hersek hakkında kısa bir bilgi paylaşımı ile başlayalım istedik. Üniversiteyi dışarda okumak isteyenlerin tercih edebilecekleri bir yer olan Bosna Hersek üniversiteleri ve bölümleri açısından zengin bir şehirdir.

Bosna Hersek eğitim anlamında oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Ilk yüksek eğitim merkezi 1531 yıllarında Gazi Husrev tarafından kurulmuş ve hizmete açılmıştır. Ilk modern üniversite olan Saraybosna Üniversitesi ise 1940 yılından bu yana faaliyettedir. Devlet okullarının yanı sıra birçok da özel üniversite ile eğitim alanında hizmet veren şehir eğitime de önem veren bir şehir olma özelliğine sahiptir.

Bosna Hersek eğitim ücretleri bölümlere ve üniversitelere göre değişmektedir. Bosna Hersek’te birçok yüksek okul ve üniversite bulunmaktadır. Devlete zit olan ve özel olan üniversitelerin içerisinde yer alan birbirinden farklı bölümler için de size sunulan eğitim avantajlarının her birinin fiyatı değişmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile Bosna Hersek’te eğitim avantajlarını okumak istediğiniz bölüm hakkında detaylı bilgiyi ve maliyetlerini öğrenme şansınız bulunmaktadır. İster web sayfamızdan giriş yapabilir isterseniz adresimizden firmamızı ziyaret ederek danışmanlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Web sayfamızdan adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bosna Hersek şehrinde yer alan tüm üniversiteler hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz gibi fakülteler ve bölümlerle ilgili de detaylı bilgi ve içerik hakkında bilgi sahibi olabilir böylelikle okumak istediğiniz bölüm ve fiyatlarıyla ilgili de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bosna Hersek eğitim ücretleri hakkında fiyatlarla ilgili tüm bilgileri Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile öğrenme şansınız bulunmaktadır. Her üniversite için fiyatlandırmalar farklı olmakla beraber her bir bölümün ücretlendirilmesi de farklı yapılmaktadır. Bu nedenle okumak istediğiniz bölüm için fiyat bilgisi almanızda fayda var. Devlet okulları ile özel üniversitelerde yer alan bölümler arasında da fiyat farkı bulunmaktadır. Bu nedenle hangi okulda hangi bölümde okumak istediğiniz bu durumda önem kazanmaktadır. Bosna Hersek şehrinde eğitime verilen önemle birlikte eğitim içerikleri de ona göre hazırlanmaktadır. Özellikle de yüksek öğretime oldukça fazla önem verilen bir şehirdir Bosna Hersek.

Bosna’daki Üniversiteler Hakkında Bilmelisiniz Ki;

Mayıs 1992’de Bosna Savaşı sırasında Saraybosna Üniversitesi şiddetli çatışmalar nedeniyle kapatıldı. Birçok öğrenci ve öğretmen Saraybosna’yı Bosna-Hersek’in diğer bölgelerine terk etti. Savaştan sonra hükümet, 1994 yılında üniversiteyi yeniden açmaya karar verdi. Ancak, tamamen hazır değildi, bu nedenle dersler ancak 1996’da yeniden başladı. Hersek. 2017’de hem Kantonlar hem de Bosna Hersek Federasyonu, kanton ve federal üniversiteleri içeren kendi üniversite sistemlerine sahipti. Ayrıca, bu iki kurumda birkaç özel üniversite bulunmaktadır.

Saraybosna Üniversitesi, Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir. 1409 yılında Papa Johannes XXII tarafından bugünkü Saraybosna topraklarında kurulmuştur. 1454’te Papa Nicholas V, şehrin topraklarındaki siyasi huzursuzluk nedeniyle üniversiteyi Saraybosna’dan Floransa’ya taşıdı. Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında, Zenica Üniversitesi 1881’de Bosnalı öğrenciler için bir Macar üniversitesi olarak kuruldu. 1974’te Zenica, Bosna hükümetinin desteğiyle bağımsız bir üniversite oldu. Şimdi üç Bosna üniversitesinden biri ve orta Bosna-Hersek’te Travnik yakınlarındaki Zenica Şehrinde bulunuyor.

Kent üniversitelerine ek olarak, kırsal alanlarda ve askeri üslerde birkaç tane var. Ayrıca, Kanton veya Federal makamlar tarafından yönetilen devlet üniversiteleri ve üniversiteler de vardır. Ayrıca birkaç özel üniversite vardır; ancak sadece Boşnak ve Boşnak Hırvat öğrencilerden harç parası kabul etmektedirler. Her üniversitenin lisans, yüksek lisans ve doktora gibi çeşitli dereceleri vardır. Öğrenciler, almak istedikleri anadal veya derecelere göre belirli üniversitelere başvurmalıdır.

Üniversiteye giriş standartları söz konusu olduğunda, Bosna Hersek’teki her varlığın kendi yasaları vardır. Bosna Hersek Federasyonu’nda her yıl 362 bölüme sahip 20 devlet üniversitesi bulunmaktadır. Doğu-Hersek Kantonu’nda her yıl 72 bölümü olan altı devlet üniversitesi bulunmaktadır. Kuzey Hersek Kantonu’nda her yıl 99 bölümü olan dokuz devlet üniversitesi vardır. Batı Hersek Kantonu’nda her yıl 72 bölümü olan altı devlet üniversitesi vardır. Ayrıca, bu kuruluşların burada bahsedilmeyen birkaç küçük üniversitesi daha vardır.

Bosna-Hersek’te yaşayan öğrenciler, ülkelerinin 1992’den beri 20’den fazla üniversitesi olduğunu bilmelidirler çünkü savaştan sonra birçok kolej yeniden açılmıştır. Bosna-Hersek’te üniversiteler hangi siyasi partiyi desteklediklerine bakılmaksızın tüm etnik gruplara açıktır. Avrupa’nın bu bölgesinde yaşayan öğrenciler, yakında bu kolejlerden birine girmeyi düşünmelidir!

Bosna Hersek Üniversitesi Listesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi
Saraybosna Üniversitesi
Zenica Üniversitesi
Mostar Üniversitesi
Tuzla Üniversitesi

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!