Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili yönünden zengin bir içeriğe sahiptir. Bosna Hersek’te yer alan üniversitelerin bir bölümünde Türkçe destekli eğit...

Bosna Hersek Üniversiteleri Eğitim Dili

Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili yönünden zengin bir içeriğe sahiptir. Bosna Hersek’te yer alan üniversitelerin bir bölümünde Türkçe destekli eğitim verilmektedir. Türkçe destekli eğitim verilen üniversiteler arasında Uluslararası Travnik Üniversitesi yer almaktadır. Bu üniversite içinde birçok bölüm Türkçe olarak verilmektedir. Türkçe destekli eğitimi veren kişiler de Türk’tür. Okullarda Türk hocaların yer alması Türkçe verilen eğitimi daha nitelikli bir hale getirmektedir. Üniversitesinin içinde Türkçe olarak verilen bu bölümler arasında hukuk, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, mimarlık bölümleri yer almaktadır. Okulda Türkçe destekli eğitim hakkında bilgi almak, hangi akademisyenlerin ders verdiğini öğrenmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamıza danışabilir ve yardım talep edebilirsiniz.

Uluslararası Travnik Üniversitesi için kayıt dönemi başlamıştır. Firmamız ile iletişime geçerek kayıt işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili Türkçe olan bu üniversite içinde 2015 -2016 eğitim yılı içinde mimarlık, hukuk ve inşaat mühendisliği bölümleri ilk olarak Türkçe destekli eğitim vermeye başlamıştır. Üniversitenin 2016-2017 eğitim yılı için kayıtlar başlamıştır ve bu eğitim yılı içinde Türkçe olarak verilecek bölümlere yenisi eklenmiştir. Yeni eklenen bu bölümler arasında bilgisayar mühendisliği, işletme yönetimi, elektrik mühendisliği ve makina mühendisliği bölümleri yer almıştır. Bu bölümlerin tamamını Türkçe destekli eğitim dili ile alabilir ve böylece zorluk çekmezsiniz. Bölümlere kayıt için hiçbir şart yoktur. Danışmanlık ve kayıt için de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı adlı kurumumuzu arayabilirsiniz.

Kurumumuz ile Bosna Hersek’te yer alan diğer üniversiteler hakkında da bilgi alabilirsiniz. Başka bir üniversite tercihi de yapabilirsiniz. Bosna Hersek’te yer alan üniversiteler içinde eğitim dili olarak İngilizce tercihi de yapılmaktadır. Firmamıza başvurduğunuz zaman bunu belirterek istediğiniz bölümü İngilizce olarak da alabilirsiniz. Bosna Hersek’te kullanılan resmi dil Boşnakça’dır. Üniversiteler içinde bu bölümün ana eğitim dili olarak verildiği bölümler de bulunmaktadır. Dilerseniz siz de bu dilde eğitim alabilir ya da bu dili öğrenmek için bir dil okuluna gidebilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri içinde çeşitli Batı dilleri eğitimi de verilmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri eğitim dili değişiklik göstermektedir.

Bosna Hersek’te Eğitim

Eğitim, bir ulusun gelişiminin ayrılmaz bir parçasıdır ve toplum için gerekli becerilere sahip bir yurttaş yaratılmasında önemli bir faktördür. 1990’lardaki Bosna Savaşı sırasında eğitim, ülke için önemli bir öncelik haline geldi. Birçok okul kapatıldı, ancak eğitim, ülkenin parçalanmış topluluklarını iyileştirmek ve yeniden inşa etmek için bir araç sağlamaya devam etti.

Bugünkü Bosna-Hersek’te ilk okullar 1880’lerde kuruldu. Başlangıçta Katolik Kilisesi tarafından yönetiliyorlardı, ancak 1914’te laikleştiler. Her okulda farklı dersler verildi – din, okuma, yazma ve coğrafya en popüler derslerdi. Okul, konuları öğretmeye ek olarak, öğrencilerini ulusal meseleler ve vatanseverlik hakkında da eğitti. I. ve II. Dünya Savaşlarından sonra, bu vatanseverlik okul sistemi içinde milliyetçiliği teşvik etmede kendini gösterecekti.

Bosna okulları savaş yıllarında çeşitli zorluklarla karşılaştı. Bosnalı güçler ile Yugoslav hükümetinin güçleri arasındaki mücadeleye ek olarak, ülke içinde bir Hırvat bağımsızlığı dönemi de yaşandı. Şu anda okullar, çeşitli milliyetçi grupların liderlerinin savaş sonrası bir ulus için planları tartışmak için buluşma yerleri olarak hizmet etti. Bu toplantılar genellikle isyancı gruplar tarafından askeri üslere dönüştürülen okullarda yapılırdı. Bu istikrarsızlık döneminin ardından Bosna okulları bir barış çağını benimsedi ve ülkelerinin eğitim sistemini yeniden inşa etmeye odaklanmaya başladılar.

Savaştan sonra eğitimi iyileştirmek için çaba sarf edilmesine rağmen, Bosna-Hersek hala bazı önemli sorunları aşmak için mücadele ediyor. onun eğitim sistemi. En önemlisi, birçok öğrenci arasında yüksek öğrenime devam etme konusunda hala bir ilgi eksikliği var. Ek olarak, pek çok öğretmen düşük maaşlıdır ve kamu eğitim işlerine erişimi olmadan geçimini sağlamakta zorluk çekmektedir. Bu sorunlar nedeniyle birçok öğretmen düşük ücretler ve kötü çalışma koşulları nedeniyle mesleğini bırakmaktadır. Bu sorunlar giderilirse, eğitimin ülke sınırları içinde geliştirileceğinden şüphe yoktur.

Yıllarca süren savaş ve çekişmelerden sonra milletlerini yeniden inşa etmek için gerekli becerilere sahip gelecek nesil Bosna vatandaşlarının yetiştirilmesinde eğitim esastır. Pek çok konu hala çözülmemiş olsa da, eğitim 100 yıldan fazla bir süre önce Bosna sınırları içinde kurulduğundan bu yana çok yol kat etti. Gelecekteki iyileştirmeler, ancak öğrenciler ve çalışan öğretmenler arasında bu planları etkin bir şekilde yürütmek için yeterli ilgi olduğunda gerçekleştirilecektir.

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!