Bosna Hersek'te Türkçe Eğitim

Bosna Hersek’te Yabancı Dil Destekli Eğitim

Bosna Hersek'te Yabancı Dil Destekli Eğitim, Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bosna Hersek'te bulunan Uluslararası...

Bosna Hersek’te Yabancı Dil Destekli Eğitim

Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak ilklere imza atmaya devam ediyoruz. Bosna Hersek’te bulunan Uluslararası Travnik üniversitesi ile yaptığımız anlaşmaya göre Lisans eğitimi Türkçe Yabancı Dil Destekli olarak verilecektir.

Boşnak kültürünün Türklerle benzer yapıya sahip olması nedeniyle Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli Destekli üniversite eğitimi verilmeye başlanmıştır. İngilizce eğitim de verilmektedir. Boşnakça Latin kökenli bir dil olduğu için Türk dili ile uyumlu birçok kelimeyi de içermektedir. Bu da Türkiye’den giden öğrencilere daha iyi anlama ve öğrenme kolaylığı sağlamaktadır. Bu dillerin birbirine yakınlığı eski tarihlere dayanmaktadır. Bosna Hersek’teki Üniversitelerde dili yaşatmak adına pek çok çaba sarf edilmektedir. Boşnaklar tarihte buraya göç ederek yerleşmiş ve dillerinin özelliklerini yitirmemeye çalışmışlardır. Türklerle olan bağlarını kuvvetlendirebilmek için üniversitelerinin kapılarını Türk öğrencilere açmışlardır. Travnik şehrinde bulunan Uluslararası Travnik üniversitesinde Yabancı Dil Destekli eğitim verilmeye başlanmıştır.

Dil öğrenmek çok zordur. Türk dilleri  yabancı diller arasında en zor öğrenilen dildir. Bosna Hersek’te Yabancı Dil bilen, deneyimli, özgüven sahibi profesörlerin ders vermeleri Türkiye’den giden öğrenciler için büyük avantajdır. Bu deneyimli profesörler sayesin de gençler dillerinin şivesini kaybetmeden konuşup Boşnakçayı da kolaylıkla anlamaktadırlar.Üniversitelerin bu imkanları sayesinde Türkiye’den buraya okumaya gelen öğrenciler diplomalarını alıp ülkemize geri geldiklerinde daha kolay iş imkanı bulurlar.Müslüman kültürünün içinden gelen Boşnaklar sayesinde ortak kültürü tanıma ve anlama kolaylaşmaktadır. Yabancı Dil Destekli eğitim verilen üniversitede mezun olan öğrenciler için de iş sahası açılmaktadır. Öğrenciler yurt dışında üniversite okuyarak geleceklerini garanti altına alacaklardır.

Gençler, hem üniversite mezunu olup hem de kendi dilinizin desteği ile yurt dışında eğitim almak istemez misiniz? O halde hiç düşünmeden kendi ülkemizde okuyormuş gibi Bosna Hersek’teki Uluslararası Travnik üniversitesine başvuru yapmalıyız.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Yabancı Dil Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

 

Bu fırsatı kaçırmamak sizin elinizde.

Bosna Hersek’te Yabancı Dil Destekli Eğitim Görün

Türk dili, Ortadoğu’da önemli bir dildir ve BM’nin altı ana dilinden biridir. Dünya çapında 80 milyondan fazla insan tarafından konuşulmaktadır. Tarihsel olarak Türk dili, Orta Asya kökenlidir ve 7. yüzyıldan beri konuşulmaktadır. Bugün bu dil öncelikle Türkiye’de konuşulmaktadır, ancak dünyanın diğer bölgelerinde de yaygın olarak konuşulmaktadır. Türkiye’nin ulusal dili olmasının yanı sıra Bosna-Hersek’in altı resmi dilinden biridir. Her iki ülke de bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçasıydı ve bugün hala her iki ulusun kültürü üzerinde güçlü bir etkiye sahip.

Türk dili, her iki ülkenin de bağımsız devletler haline geldiği 1983 yılına kadar Bosna ve Hersek’in iki resmi dilinden biriydi. Resmi dil olmasının yanı sıra Bosna Hersek’in üç ulusal dilinden biridir. Her iki ülkedeki eğitim sistemi de okuma, yazma ve matematik gibi ilkokul derslerini öğretmek için sadece Türk dili kullanıyor. Ayrıca üniversitelerde her iki ülkenin vatandaşlarına açık olan Dil kursları bulunmaktadır. Her iki ülke de yakın zamanda, dil değişim programları aracılığıyla iki ülke arasındaki işbirliğini teşvik eden dil için bir devlet komitesi kurmuştur. Her iki ülkede de, iki ülke arasında niteliklerin karşılıklı olarak tanınmasını destekleyen bir Türk öğretmenler birliği vardır.

Bosna Hersek’teki birçok üniversite, uluslararası öğrenciler için bir ders dili olarak Yabancı Dil Destekli sunmaktadır. Bu, yabancı öğrencilerin anadili konuşma yeteneklerini etkilemeden Yabancı Dil kurslarına kaydolmalarını sağlar. Ayrıca Bosna-Hersek-Türkiye Dostluk Birliği (KUDAT) gibi kültürel alışveriş yoluyla Bosna-Türkiye ilişkilerini geliştiren çeşitli kuruluşlar da bulunmaktadır. Her iki ülkenin önde gelen sanatçılarının benzersiz kültürel geleneklerini sergiledikleri yıllık festivaller düzenlerler.

Eski Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası olarak ortak tarihleri ​​nedeniyle Türkiye ile Bosna-Hersek arasında güçlü bir bağ vardır. Bosna-Hersek’teki üniversitelerdeki Yabancı Dil kursları, yerel vatandaşları çağdaş kültür, siyaset ve medya konusunda eğitmeye yardımcı oluyor. Ayrıca, bu kurslar, Boşnakça ve Hersek’in azınlık dilleri olan Türk dili ve Arnavutça’yı ve Boşnakça ve Hersek’in çoğunluk dili olan Sırpça’yı anadili olarak konuşanlar arasında daha iyi bir anlayışı teşvik etmektedir.

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!