Bosna Hersek Lisans Tamamlama

Bosna Hersek İle Eğitim

Ön lisans mezunları için çok önemli hizmetlerin verildiği Bosna hersek üniversitelerin de özellikle lisans tamamlama için eğitim alan birçok Türk öğrenci..

Bosna Hersek Lisans Tamamlama

Bosna Hersek Lisans Tamamlama, lisanslarını Avrupa’da tamamlamak eğitim gören herkesin hayallerinde yer alan önemli bir ayrıcalıktır. Ve siz bu ayrıcalığa Eurostar ile ortak olabilirsiniz!

Çift anadal programları ile çift diploma ve üstü AB diploması alabilirsiniz!

Görülen yurtdışı eğitimler sonrasında belirlenen kredi miktarına ulaşan mezunların alabileceği bu diploma, yurtdışında eğitim görmenin avantajını sonraki iş hayatınıza da yansımasına yardımcı olacak. Meslek lisesi ve teknik lise mezunlarının işgücü ve nitelikleri yükselecek, yabancı dillerini oldukça geliştirebilecekler.

Akademik yıl ülkemize benzer olarak başlar. Bu öğrencilerimizin yeni bir yaşama alışmalarında oldukça kolaylık sağlar. Ancak öncesinde görülecek olan hazırlık yılı yurtdışına çıkma üniversiteye başlama zamanlarına ve öğrenci oturma iznine göre değişiklik gösterebilir. Başvurularınızı erken yapmanız yurtdışında akademik eğitimin kısıtlı kontenjanlarına takılmadan istediğiniz üniversite ve bölüme girmenizi kolaylaştıracaktır. Başvurularınızı istediğiniz zaman yapabilmeniz için Eurostar’ın kapıları yıl boyunca açık.

Bosna Hersek Lisans Eğitimi

Bosna-Hersek, Balkan Yarımadası’nda bir ülkedir. Aynı zamanda Güneydoğu Avrupa bölgesinin bir parçasıdır ve toplam 29.800 mil kare alana sahiptir. Bosna, Bosna Savaşı sırasında yıllarca süren ihtilafın ardından 1992’de bağımsız bir ulus oldu. Bosna-Hersek’te 100’den fazla etnik grup yaşıyor ve çoğu ülkenin başkenti Saraybosna’da yaşıyor. İki ana din İslam ve Hristiyanlıktır. Şu anda ülke vatandaşlarının yaklaşık %63,7’si Müslüman, %25,9’u Katolik ve %10,2’si Ortodoks Hristiyan’dır.

Bosna-Hersek’in üç federal biriminin her biri kendi kamu eğitim sistemini işletir. Lise programları dört yıl sürer ve hem teorik hem de uygulamalı öğrenimden oluşur. Bundan sonra öğrenciler lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitimlerine devam edebilirler. Biyoloji, ekonomi, tarih ve edebiyat gibi konularda lisans öğrencileri. Lisansüstü programlar hukuk, siyaset bilimi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, işletme ve bilgisayar bilimlerinde mevcuttur. Pek çok program, başvurmanıza izin vermeden önce bir lisans derecesi gerektirir.

Bosna üniversiteleri, öğrencilerin etkili bir şekilde öğrenebilmeleri için çeşitli öğretim yöntemleri sunar. Seminerler, teoloji veya felsefe gibi karmaşık konuları öğretmek için derslerin ve grup tartışmalarının bir kombinasyonunu kullanır. Bazı üniversiteler, ortaöğretim düzeyinde verilmeyen matematik veya yabancı dil gibi dersler için yazışma kursları kullanır. Bosnalı lisans programlarının çoğu hem teorik hem de pratik öğrenimden oluşur. Öğrenci kulüpleri, öğrencilere eğitmenler ve birbirleriyle etkileşim kurmaları için sosyal fırsatlar sağlayarak kampüs hayatına ilgiyi arttırır.

Bir lisans programını tamamladıktan sonra, lisans derecesine sahip öğrenciler, eğitim kurumlarında öğretmen, profesör, memur veya yönetici olarak iş bulabilirler veya Devlet daireleri. Ayrıca, giriş seviyesi pozisyonlar için lisans derecesi gerektiren sigorta, bankacılık veya satış gibi alanlarda çalışabilirler. Ayrıca, bazı öğrenciler, çalışanların projeleri başarıyla tamamlamaları için yönetim becerileri gerektiren şirketler veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar için yönetici olurlar. Bosna ve Hersek’te doktoralar lisans dereceleri kadar yüksek kabul görmemektedir; ancak, lisans derecelerini tamamladıktan sonra araştırma kariyerlerine devam etmek isteyenler için doktora sonrası burslar mevcuttur.

Bosna’da eğitim görmek isteyen yabancılar, ülkenin Avrupa’daki diğer ülkelere kıyasla düşük bir yükseköğretim gelişme hızına sahip olduğunu anlamalıdır. Bunun nedeni, çoğu yüksek öğrenimin, diğer çoğu Avrupa ülkesinin yararlandığı gibi özel bağışlardan ziyade vergi mükelleflerinin parasıyla hükümet tarafından finanse edilmesidir. Bu, bir İngiliz veya Alman üniversitesinde eğitim almanın maliyetine kıyasla öğrenim ücretinin nispeten düşük olduğu anlamına gelir. Ancak, birçok yabancı öğrenci Bosna’nın kendilerine sunabileceğinden daha iyi bir eğitim istediklerinde başka bir yerde okumayı tercih ettikleri için dezavantajları da var.

Avrupa’nın en yeni uluslarından biri olan Bosna kültürü, son yirmi yılda hızla gelişti. . Ülke, eski Doğu Bloku’nda da başka hiçbir yerde bulunmayan İslam ve Hıristiyan geleneklerinin eşsiz bir karışımına sahiptir. Bakalorya derecesine sahip öğrenciler, Bosna Hersek’teki üç ulusal üniversite sisteminden herhangi birinden mezun olduktan sonra girdikleri alanların çoğunda derslerini tamamladıktan sonra iş bulabilirler.

Adres: İstiklal Caddesi No:49 K:5
 Taksim /İSTANBUL
 Tel: 0212 244 66 00 

Hemen Eurostar ofislerinden birine başvurarak ayrıntı bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!