Travnik Eğitim Sistemi

Travnik Eğitim Sistemi, Yurtdışının en şahane şehri Travnik. Üniversitesi ile gençlere kapılarını aralayan bir şehir olan Bosna’da yer alan Travnik...

Travnik Eğitim Sistemi

Yurtdışının en şahane şehri Travnik. Üniversitesi ile gençlere kapılarını aralayan bir şehir olan Bosna’da yer alan Travnik Üniversitesi pek çok göz alıcı özelliği ile tercih sebebi. Tercihi bu üniversite olan gençler kendilerini çok şanslı hissetmektedir. Pek çok farklı ülkeler ve buralardaki üniversitelere göre Travnik eğitim sistemi kalitelidir. Avrupa standartlarındaki eğitim kalitesi ile gözlerinize inanamayacağınız şekilde kendinizi yetiştirebilme olanağı sunabilmektedir. Akademik birimi tecrübeli akademisyenlerden oluşan Travnik eğitim sistemi ile yetişenler çok iyi noktalara gelebilmektedir.

Pek çok geçerliliği yüksek branş seçimi Travnik’te sizleri bekliyor. Tarihi bir şehir olan Travnik ile buluşma zamanı diyenler. Zaman kaybetmeden Eurostar yurtdışı eğitim danışma birimleri ile tanışarak eğitimde kaliteyi daha kolay yakalayabilme fırsatına sahip olabilirsiniz. Travnik eğitim sistemi sayesinde son teknolojik imkânlar ile akademik başarıyı kaçınılmaz bir şekilde yakalayabileceksiniz.

Travnik eğitim sistemi dahilindeki bölümler nelerdir?

Travnik Üniversitesi farklı mühendislik dalları, lojistik, iş güvenliği, iletişim, finans, muhasebe, işletme gibi pek çok bölümde uzmanlaşabilmenize destek olabilmektedir. Ayrıca Türkçe destekli eğitim anlayışının varlığı ile daha çok rağbet görmektedir. Tarihi ve kültürü ile öğrencilere hitap eden bu şehir diğer ülke imkânlarına göre size daha cüzi bir öğrencilik yaşantısı sunabilecektir.

Türkiye’de tanınabilirliği olan diploma sahibi olabilme fırsatı da Travnik’te sizleri beklemektedir. Avrupa’da ya da Türkiye’de çalışabilme olanağını yakalayabilmek için mavi diplomanızı elinize verecek bu üniversite imkanlarını kaçırmamaya bakmalısınız. Farklı Avrupa ülkelerinden gelenlerle bir arada oluşunuz ile değişik diller öğrenebileceksiniz. Tam bir sosyo kültürel kaynaşma ortamı elde edebilme olanağına dahil olabileceksiniz. Meslek lisesi mezunlarına dikey geçiş seçenekleri ile üçüncü sınıftan devam edebilme imkanı da Travnik’te sizlerle buluşmayı bekliyor. Üniversitemizi tercih etmek için daha fazla beklemeyin.

Bosna Hersek’te Eğitim Sistemi

Eğitim, bir ulusun gelişmesi için gerekli olan temel bir insan hakkıdır. Eğitim, vatandaşların hayatta başarılı olmaları ve ülkelerinin geleceğini şekillendirmeleri için gerekli araçları sağlar. Bosna-Hersek’te eğitim, uluslararası desteği sayesinde 1990’lardan bu yana çok ilerleme kaydetti. Ancak, Bosna-Hersek’te kaliteli eğitime ulaşmak için hala yapılacak çok şey var.

Bosna-Hersek’te eğitim, Saraybosna’daki Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ulusal müfredatı takip ediyor. Bosna-Hersek’teki eğitim sistemi, Bosna dili ve kültürünün yanı sıra Avusturya-Macaristan ve daha sonra Yugoslavya’nın Latin, Kiril ve Arap alfabelerinden etkilenmektedir. Bosna-Hersek’te eğitim, bir lise diploması vermeden önce üç aşamalı bir süreci takip eder. Buna akademik bir aşama, profesyonel bir aşama ve askeri bir aşama dahildir. Öğrencilerin lise diploması alabilmek için üç aşamayı da geçmeleri gerekir. Liseden mezun olduktan sonra öğrenciler seçtikleri çalışma alanına göre üniversiteye veya koleje kayıt yaptırabilirler.

Bosna Hersek’teki öğrenciler devlet veya özel eğitim arasında seçim yapmalıdır. Devlet okulları, diğer ülkelerdeki devlet üniversitelerine benzer şekilde çalışır. Devlet okulu sisteminin işletilmesiyle ilgili masrafların çoğunu hükümet öder. Bunlar, öğretmen maaşlarını, ders kitaplarını, binaları ve öğrenme için gerekli diğer donanımları içerir. Ancak, öğrencilerden öğrenim ücreti talep edebilen ancak aynı zamanda işletme masrafları için velilerden bağış kabul eden özel okullar da vardır. Bazı öğrenciler, onları gelecekteki akademik hedeflerine hazırlamak için gençken hem devlet okullarını hem de özel okulları seçerler.

Bosna Hersek’teki tüm okullar iki dillidir; Boşnakça ve Sırpça dillerinde eğitim veriyorlar. Boşnakça dili daha çok Eğitim Bakanlığı, üniversiteler vb. gibi devlet kurumlarında ve İngilizce’nin de iletişim amaçlı kullanıldığı yerlerde kullanılmaktadır. Saraybosna, Tuzla ve Bihać’tan İngilizce konuşulan üniversitelere kayıt yaptıran 8. Sınıftan itibaren ortaokul öğrencileri için İngilizce artık zorunludur. Sırp dili, esas olarak, Boşnak etnik gruplarından, yani Bosna-Hersek’te yaşayan Boşnak olmayanlardan gelen çoğu öğrenci için ilk dil olarak hizmet verdiği ilkokullarda kullanılmaktadır. Tüm ilkokullarda ayrıca Boşnakça öğretilir, böylece öğrenciler öğretmenler ve sınıf arkadaşlarıyla her iki dilde de etkili bir şekilde iletişim kurabilirler. Ortaokullar ortaokul öğrencilerine yalnızca Sırpça eğitimi verse de, çoğu ortaokulda öğrencilerin her iki dili de akıcı bir şekilde öğrenebilmeleri için hem Sırpça hem de Boşnakça dillerinde dersler verilmektedir.

Eğitim, dünya çapında kapsayıcı bir sistem olma yolunda büyük adımlar attı. . Ancak, Bosna-Hersek’te yaşayan vatandaşlara kaliteli eğitim sağlamak için yapılacak çok iş var. Devlet kurumları, nerede yaşadıklarına veya hangi tür eğitimi tercih ettiklerine bakılmaksızın, tüm öğrencilerin yüksek kaliteli eğitime erişimini sağlamak için daha fazla çalışmalı ve öğretmenlerin etkili bir şekilde öğretmek için yeterli kaynağa sahip olduğundan emin olmalıdır.

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!