Uluslararası Travnik Üniversitesi Taban Puanları

Travnik Üniversitesi Taban Puanları

Uluslararası Travnik Üniversitesi Taban Puanları, Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli eğitim tercihi ile geleceğin mühendisi, mimarı...

Uluslararası Travnik Üniversitesi Taban Puanları

Uluslararası Travnik Üniversitesi Taban Puanları… Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli eğitim tercihi ile geleceğin mühendisi, mimarı, öğretmeni olabilir, kendinizi en iyi noktalarda görebilme fırsatı edinebilirsiniz.

Lise diplomanız ile koşulsuz şartsız kabul edileceğiniz Uluslararası Travnik Üniversitesinde Türkçe Destekli okumaya başladıktan sonra yaşam koşullarına göz attığınız zaman bu üniversitede okumanın avantajları ve Travnik koşullarının kalitesi karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Zengin bir kültürü bulunan Travnik sosyal aktivite bakımından da size aradığınızı verebilecek; öğrencilere öğrenmeyi öğretebilecek yöntem ve tekniklerle karşınıza çıkarak en iyi eğitim olanaklarını edinebilmenize yardımcı olmaktadır.

Geçmişten geleceğe birçok farklı kültürdeki öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite sınavlarda başının belada olduğunu hisseden herkesin kaçış noktası olduğu bir üniversite olmasının yanı sıra eğitim standartları bakımından asla düşük seviyede olduğunu düşündürecek öğrenci kapasitesine sahip değildir. Son derece başarılı öğrencilerle eğitim öğretim hayatını senelerdir başarılı bir şekilde sürdüren üniversite her sene birbirinden zeki ve akıllı öğrencileri mezun ederek iş sahibi yapmaktadır.

Eurostar eğitim danışma merkezine başvuruda bulunarak üniversite ile ilgili harç ücretlerini ve Türkiye’den geliş gidiş için yararlanılan ulaşım aracı; ulaşım zamanı gibi faktörler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Travnik Eğitim Modeli

Bosna-Hersek’te bir kasaba olan Travnik, Travnik Kantonunun başkentidir. Kasaba, 16. yüzyılda Travnik Nehri kıyısında kurulmuştur. Başlangıçta Osmanlı İmparatorluğu için stratejik bir askeri konum olarak hizmet etti. 1456’da Travnik, Kilisenin Koruması altında özerk bir Bosna prensliği oldu. 1534’te Travnik, Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası oldu ve bir padişah altında özerkliğini korudu. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Bosna-Hersek Yugoslavya’nın bir parçası oldu ve Travnik, altı kurucu ulustan biri olarak kaldı.

Travnik’in eğitim modeli, Ignatian pedagojisinin Cizvit eğitim felsefesine dayanmaktadır. Bu felsefeye dayanarak, öğrenciler taklit, yansıtma ve sentez yoluyla öğrenmelidir. Öğrenciler, öğretmenleriyle ve diğer öğrencilerle sorgulama yoluyla aktif katılım yoluyla öğrenirler. Ayrıca öğretmenler, öğrencilerinin ahlaki zihinlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için ahlaki davranışları modellemelidir. Ignatian pedagojisine göre, öğrencilerin sınıf gelişimlerinde farklı rolleri olmalıdır. Öğretmen rehber rolünü üstlenirken, her öğrenci öğrenci rolünü üstlenir. Müritler, zihinlerini geliştirmek ve daha bilgili bireyler olmak için öğretmenlerini sorgulamalıdır. Temelde bu eğitim modeli, öğrencilerin iyi eğitimli bireyler olmaları için yapı ve rehberlik sağlarken öğrenci bağımsızlığına değer verir.

Travnik’in eğitim sistemi, öğrenmenin deneyim ve sorgulamadan geldiği fikrini takip eder. Bu nedenle öğrencilerin kendi kendilerine sorular sorarak ve konuları araştırarak derslerine aktif olarak katılmaları gerekir. Öğrenmeye yönelik bu akademik olmayan yaklaşım, çalışarak değil yaparak öğrenmeyi ifade eden ‘Rutinleştirme’ olarak bilinir. Örneğin, askerler çalışmaktan çok yaparak öğrenirler; bu şekilde askerler bir birliğin daha etkili üyeleri haline gelirler. Travnik’teki öğrenciler aktif öğrenme ve sorgulayıcı öğrenme yoluyla öğrenirler. Bu, derslerin çoğunun çok az fiziksel aktivite içerdiği veya hiç olmadığı ve çoğunlukla kağıt veya dijital medya aracılığıyla verildiği Amerikan eğitimiyle keskin bir tezat oluşturuyor. Amerika’da hemen hemen tüm dersler basılı veya dijital materyalleri okumayı içerir – bu yaklaşım, öğrencilerin hareket etmesi ve etkili bir şekilde öğrenmek için çaba harcaması gerektiğini varsaydığından Rutinleştirme ile çelişir. devlet. Arazi satın alarak, okullar ve kolejler inşa ederek eğitim sistemine her yıl milyarlarca dolar yatırım yapıyor. Ayrıca öğretmenlere devlet okullarında çalışabilmeleri için asgari ücretin çok üzerinde ödeme yapıyor. Öğretmenlere derslerini tamamlamaları için ders kitapları, kara tahtalar ve kara tahtalar gibi kaynaklar da sağlanır. Ayrıca sınıftayken yemek de verilir, böylece saatlerce taze bir şey yemeden veya içmeden koltuklarından ayrılmak zorunda kalmazlar. Ayrıca, tüm kamu binaları, kendi yetki alanlarındaki birçok okuldan sorumlu müdürler için ders planlamasını kolaylaştıran modern öğretim tesislerine sahiptir.

Travnik, Cizvit Ignatian’a olan bağlılığı nedeniyle tüm Avrupa’daki en iyi eğitim modellerinden birine sahiptir. Postmodernizm tarafından tercih edilen pedagoji ve aktif öğrenme ilkeleri. Model, araştırma yoluyla bağımsız düşünme yoluyla akademik başarıyı teşvik eder; ek olarak, öğretmenlere bu öğretileri altı yaşından itibaren okulda her gün öğrenciler için derslere etkili bir şekilde uygulayabilmeleri için kaynaklar sağlar.

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!