Uluslararası Travnik Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası Travnik Üniversitesi Ücretleri

Uluslararası Travnik Üniversitesi Ücretleri, Birçok genç yurtdışında üniversite eğitimi alma hayali ile yanıp tutuşuyor. Ya sen? Bosna Hersek Uluslararas...

Uluslararası Travnik Üniversitesi Ücretleri

Birçok genç yurtdışında üniversite eğitimi alma hayali ile yanıp tutuşuyor. Ya sen? Bosna Hersek Uluslararası Travnik üniversitesi tercihinde bulunarak yurtdışı Uluslararası Travnik üniversitesi Türkçe Destekli eğitim fırsatını en kaliteli şekilde değerlendirebilir;

Hayatınız adına en doğru yerde en doğru üniversitede lisans eğitimi alabilme fırsatını değerlendirebilirsiniz. Türkiye’deki eğitimin çok daha altındaki ekonomik harcamaları yaparak eğitim görebilme fırsatı edinebileceğiniz bu üniversitede alan bilginizi Erasmus değişim programı fırsatından yararlanarak da değerlendirebilirsiniz.

Erasmus sayesinde değişik bilimsel çalışma ortamları ve bilim insanları ile tanışarak bölümünüz adına en kaliteli fırsatları yakalama fırsatı edinmiş olabileceksiniz. Geleceğiniz adına en yüksek etkiyi elde edebileceğiniz lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra karşınıza çıkacak birçok iş teklifi karşısında hangisini tercih edebileceğiniz konusunda bile kararsızlığa düşebileceksiniz. Uluslararası Travnik Üniversitesinde Türkçe Destekli eğitim ücretleri karşısında aldığınız eğitim kalitesine değer bir tercih olduğunu fark edebilecek; iyi ki bu üniversiteyi tercih etmişim diyebileceksiniz.

Uluslararası geçerliliği bulunan diploma; kaliteli eğitim ortamları; uygulama fırsatları; teknolojik eğitim sınıfları ve laboratuvarlar; en kaliteli kurum ve kuruluşlarda staj imkanlarının hepsi sizi Uluslararası Travnik Üniversitesi tercihiniz ile karşılamaya hazırdır. Geleceğe sağlam ayaklarla adım atmak ve küçük bütçelerle büyük yatırımlar gerçekleştirmek istiyorsanız olmazsa olmazlarınız arasında yer alan kaliteli bir eğitim ortamıdır. Bunu size sağlayacak olan üniversiteler arasında yer alan Uluslararası Travnik üniversitesi tercihinde bulunmadan önce Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli eğitim ücretleri öğrenimi gerçekleştirmek için Eurostar işle iletişim kurabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı ile Uluslararası Travnik üniversitesinde dilediğiniz bölümü Türkçe Destekli okuma fırsatı elde edin.

Travnik Üniversitesi

Travnik Üniversitesi, Bosna-Hersek’in Travnik kasabasında bulunan bir devlet üniversitesidir. 1992 yılında dört akademik bölümü olan bağımsız bir kurum olarak kurulmuştur. Travnik Üniversitesi, Bosna-Hersek’teki en ilerici ve modern üniversitelerden biridir. Birçok önemli bilim adamı Travnik’te okudu ve toplumun etkili üyeleri haline geldi. Akademisyenler, Travnik Üniversitesi’nde ders vererek ülkenin sosyal dokusunu güçlendirmeye yardımcı olabilirler.

Travnik Üniversitesi, Saraybosna Kantonu Eğitim Konseyi’nin himayesinde, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in 17 Kasım 1991 tarihli kararıyla kuruldu. Üniversitenin şu anda dört akademik bölümü vardır: mühendislik, hukuk, sanat ve bilim. Üniversitede ayrıca bir belediye meclisi, senato ve yönetim komitesinin yanı sıra öğrenci öğrenim ücretlerinden toplanan parayı yöneten bir merkez bankası bulunmaktadır. Her bölümün kendi yönetim binası ve öğrencilere hizmet vermekten sorumlu personeli vardır.

Travnik Üniversitesi’nde öğretilen başlıca dersler şunlardır: Boşnakça, coğrafya, tarih, hukuk, felsefe, ekonomi, teoloji, eğitim ve pedagoji, psikoloji. Bu derslerin çoğu, herhangi bir düzeyde üniversiteye devam eden tüm öğrenciler için zorunludur. Öğrenciler ayrıca beş ana dal arasından seçim yapabilirler: ekonomi ve yönetim, liberal sanatlar, siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ve sosyoloji. Her bölümün, öğrencilerin araştırma projelerini veya uygulamalı deneylerini gerçekleştirebilecekleri bir kimya laboratuvarı vardır. Üniversitenin aynı zamanda hem öğrencilerin hem de personelin kullanımına açık olan on binin üzerinde kitaptan oluşan bir kütüphanesi vardır.

Travnik Üniversitesi, çoğu öğrencinin bölgeden geldiği Travnik’in kalbinde yer almaktadır. Ancak, bölgede üniversitede öğrencileri olan başka kasabalar da var. Travnik Üniversitesi’ndeki öğrenci sayısı, çevre bölgelerden daha fazla çocuk burada okula gitmeyi tercih ettiği için her yıl istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Öğrencilerin çoğunluğu üç belediyeden gelmektedir: Bosanska Kosa (%76), Gradačac (%12) ve Srebrenik (%5) – hepsi Saraybosna Kantonunun bir parçasıdır. Öğrenci nüfusu arasında temsil edilen birkaç etnik grup da vardır: Boşnaklar (%60), Hırvatlar (%20) ve Sırplar (%10).

Travnik Üniversitesi’nde öğrenim ücreti, her dönem öğrencinin ailesi tarafından doğrudan ödeme veya ödeme yoluyla ödenir. taksit planında. Tek bir dönem, birinci seviye öğrenciler için yaklaşık 2200 Euro ve üst seviye öğrenciler için 2800 Euro tutarındadır. Diğer masraflar, her gün okula gidiş-dönüş ulaşımı ve üniversite sınırları içindeki yurtlar için pansiyonları içerir. Üniversite alanı dışında yaşayan öğrenciler, kampüse kolay erişime sahip özel konaklama için ödeme yapmalıdır. Bir öğrencinin TU’de derslere katılmaya başlayabilmesi için tüm konaklama masraflarının ödenmesi gerekir.

Travnik kasabası, bugün Güneydoğu Avrupa’nın en ilerici üniversitelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. 1992 yılında Saraybosna Kanton Eğitim Konseyi himayesinde kurulan, şu anda toplam öğrenci sayısı yılda 3200-3500 öğrenci arasında olan dört akademik bölüme sahiptir. Nobel ödüllü Elie Wiesel ve ünlü oyun yazarı Edmond Safir de dahil olmak üzere birçok önemli bilim adamı yıllar içinde Travnik Üniversitesi’nde eğitim gördü. Bosna Hersek Mezunlar Derneği veya Saraybosna’daki Bosna Bilim ve Teknoloji Derneği gibi yerel kuruluşlar tarafından desteklenen burslar sayesinde öğrenciler şimdi her zamankinden daha kolay mezun oluyor.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe Destekli Lisans Bölümleri

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro
Bilgisayar Mühendisliği 2500 Euro
İş Sağlığı ve Güvenliği 2500 Euro
Eletrik Mühendisliği 2500 Euro
Yüksek Lisans ve Doktora 5000 Euro

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!